Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Biblioteka               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Wyszukiwanie pliku
 

 

 
  Biblioteka e-polityki - Bank Światowy i MFW
      Bank Światowy i MFW        Gry Polityczne        Historia Polski        Historia powszechna        Inne        Myśl Polityczna        ONZ i prawa człowieka        Organizacje europejskie        Partie Polityczne - Świat        Partie Polityczne III RP        Polska-UE        Prawo III RP        Rywingate      
 
 
 
 

Raport dotyczący krajów wstępujących do UE w 2004r.

Opis: Dokument przygotowany przez MFW stanowi raport na temat implementacji, w krajach wstępujących do UE, kluczowych standartów prawnych pozwalających zapewnić jasność i transparentność w wydatkowaniu funduszy publicznych.

Program energetyczny dla Krakowa

Opis: Program ten ma przedewszystkim na celu zmiejszenie marnotrawstwa energii poprzez wymianę instalacji energetycznej jak i przez restrukturyzację i modernizację elektrowni. Wersja angielska

Strategia pomocy dla Polski z 2002r.

Opis: Dokument analizuje sytuacje gospodarczą Polski związaną z procesem intensyfikacji reform wewnętrznych oraz wskazuje główne dziedziny, w których Bank światowy wspomoże RP finansowo.

Finansowanie dróg w Polsce

Opis: Raport zawiera analizę obecnej sytuacji komunikacyjnej Polski, związanej ze wzrastajacą liczbą pojazdów poruszających się po drogach. Wersja angielska

Raport dotyczący rozwoju Szczecina

Opis: Program ten ma na celu promowanie rozwoju Polskiego handlu morskiego poprzez modernizacje i restrukturyzacje infrastruktury największych portów jak Gdańsk, Gdynia i Szczecin. Dokument zawiera podstawowe informacje o tym projekcie. Wersja angielska

Raport dotyczący kierowców ciężarówek i przypadkowego seksu :)

Opis: Dokument rozpatruje możliwości rozprzestrzenienia sie chorób zakaźnich w związku z ogólną liberalizacją transportu w Europie. Autorzy zwracają uwagę, że swobodny przepływ osób ułatwia kontakty seksualne między ludźmi chorymi np. na AIDS. Wersja angielska

Projekt restrukturyzacji kopalń w Polsce

Opis: Raport rozpatruje możliwości ograniczenia wydobycia węgla w Polsce i związane z tym zmiany zatrudnienia górników. Proponuje on trzy letni program restrukturyzacyjny 2003 -2006.

Raport MFW dotyczący Polski z 2002r.

Opis: Dokument ten przygotowany przez MFW zawiera najwazniejsze dane dotyczące stanu poszczególnych sektorów gospodarki jak i ocenę polityki rządowej w tych dziedzinach. Plik liczy 86 stron w angielskiej wersji językowej.

Strategia Banku Światowego dla Iraku

Opis: Dokument ten ma na celu rozpoznanie i ocenę aktualnej sytuacji ekonomicznej w Iraku, oraz na ten bazie wypracowanie krótkoterminonej strategii gospodarczej dla tego kraju.

Polska w statystykach ekonomicznych

Opis: Wszechstronne ujęcie polskiej rzeczywistości społeczno- ekonomicznej w liczbach, tabelach i wykresach dokonane przez ekspertów z Banku światowego.

Raport MFW dotyczący Polski

Opis: Dokument ten, przygotowany przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, zawiera najwazniejsze dane dotyczące stanu poszczególnych sektorów gospodarki jak i ocenę polityki rządowej w tych dziedzinach. Plik zawiera ponad 40 stron w angielskiej wersji językowej.

Regionalny projekt Morza Bałtyckiego

Opis: Celem tego projektu realizowanego od 2003 roku ma być poprawa stanu srodowiska naturalnego w regionach przyległych do wybrzeży Morza Bałtyckiego. Program jest realizowany na terenie Polski, Estonii, Łotwy, Litwy i Rosji.

Restrukturyzacja kolei

Opis: Program ten koncentruje się przedewszystkim na pomocy PKP, zawiera on plany restrukturyzacji i wsparcia finansowego oraz pomoc w tworzeniu programu redukcji zatrudnienia na kolei.

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl