Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Samoobrona rano: \"Odchodzimy z koalicji\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Adam Gawlik [ 25-09-2006 ]
"W zamian za wykorzystywanie symbolu Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona, Kandydat zobowiązuje się do zapłacenia na rzecz Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona kwoty 552 000 PLN" - czytamy w słynnej umowie.
czytaj więcej »
  Weksle Leppera u komornika
Anna Dziedzic [ 25-09-2006 ]
Według zapewnień, lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, dziś zostaną przekazane komornikowi, wkesle z 2005 roku.
czytaj więcej »
  
[ 25-09-2006 ]

Wskutek rozpadu koalicji nastał obecnie czas gdybań, czy stoimy przed realną perspektywą wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Wielu komentatorów konstatuje, że żadnej z partii rządzących decyzja o przedterminowym rozwiązaniu sejmu się nie opłaca - i to prawda. Dla PiS kampania będzie trudna, ryzyko utraty wpływów duże. Dla LPR, PSL prawdopodobnie skończy się zmieceniem ze sceny politycznej. Samoobrona ma niby elektorat stały, ale trudno powiedzieć, czy niektórzy jej członkowie nie uznają, że warto się przesiąść do PiS (w klubie parlamentarnym już się to zaczęło).

czytaj więcej »
  Premier poprosi o wotum na najbliszym posiedzeniu
Adam Gawlik [ 24-09-2006 ]
Przed kolejnym posiedzeniem Sejmu premier Jarosław Kaczyński złoży wniosek o wotum zaufania dla swojego rządu - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.
Jak zaznaczył, wniosek będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu, a jeśli posłowie nie udzielą rządowi wotum zaufania, PiS zagłosuje za samorozwiązaniem Sejmu.
czytaj więcej »
  
Adam Gawlik [ 24-09-2006 ]
 Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński zapewnia, że rząd może liczyć na grubo ponad 230 posłów w Sejmie. Szef klubu PiS wlicza w to również ludowców, którzy prowadzą rozmowy koalicyjne.
czytaj więcej »
  Hucpa
[ 24-09-2006 ]

Bieżący kryzys na polskiej scenie politycznej (ile ich już było w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy?!) to dowód na to, że Polska zbankrutowała. W ostatnich wyborach parlamentarnych (głównie) oraz prezydenckich (dużo mniej, w Polsce prezydent jest raczej figurantem, co dobitnie pokazują rządy PiS) przegrali wszyscy. Przegrała klasa polityczna, kompromitując się dokumentnie. PiS, który pokazał, że pomimo stworzenia koalicji z LPR i Samoobroną rządzić nie potrafi, a szczytem ich ambicji jest pouczanie Niemiec, Rosji oraz mediów. Opozycji, bo tak biernej, wyprutej z programu, pomysłów oraz przyzwoitości partii „po drugiej stronie” w historii III RP jeszcze nie było. Przegrali w końcu wyborcy – zmęczeni 4-letnią zabawą w chowanego z SLD (zgadnijcie, gdzie ukrywa się kolejna afera?) dopuścili do władzy politycznych dinozaurów. Ludzi, których poglądy na rzeczywistość są tak anachroniczne, że dostosowywać język przekazu (w celu ich promowania) muszą za nich Bielan i Kamiński. Wygrał strach.

czytaj więcej »
  
Adam Gawlik [ 24-09-2006 ]

Lider Samoobrony Andrzej Lepper powiedział, że w poniedziałek weksle posłów, którzy opuścili klub Samoobrony, trafią do komorników.

czytaj więcej »
  
[ 24-09-2006 ]
Na najbliższym posiedzeniu Sejm być może zajmie się projektem uchwały, złożonym przez posłów PO w maju, powołującej komisję śledczą do zbadania związków Samoobrony z SB.
czytaj więcej »
  
[ 24-09-2006 ]
„Różnego rodzaju naciski na posłów, szczególnie finansowe, mają charakter całkowicie bezprawny i łamią podstawowe zasady działalności parlamentu”- powiedział Marszałek Sejmu Marek Jurek komentując wypowiedź Andrzeja Leppera dotyczącą weksli, jakie posłowie Samoobrony rzekomo musieli podpisać przed wyborami parlamentarnymi.
czytaj więcej »
  
[ 23-09-2006 ]
Każdemu, kto odejdzie z Samoobrony, grozi egzekucja kwoty w wysokości 550 tys. zł - zapowiedział na konferencji prasowej Andrzej Lepper. Kandydaci Samoobrony w wyborach parlamentarnych podpisywali weksle.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl