Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Zamknięcie tybetańskiego portalu literackiego               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Protesty przeciw olimpiadzie w ChRL
[ 22-10-2007 ]
„Skoro w Chinach prawa człowieka nie są przestrzegane, nie powinno być w Chinach także igrzysk olimpijskich” – mówią obrońcy praw człowieka, którzy dysponują dowodami drastycznych naruszeń praw człowieka w Chińskiej Republice Ludowej i domagają się bojkotu igrzysk olimpijskich w Pekinie. W odpowiedzi słyszą od przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz władz ChRL, że „Mistrzostwa nie powinny być upolityczniane”.
czytaj więcej »
  Dalajlama odznaczony przez Kongres USA
Jakub Noch [ 17-10-2007 ]
Dalajlama zostanie dziś uhonorowany Złotym Medalem Kongresu. Jest to najwyższe amerykańskie odznaczenie.
czytaj więcej »
  Demonstracja Falun Dafa w sercu Warszawy
ed [ 20-09-2007 ]
W czwartek 20 września w trzech miejscach w Warszawie na Metro Centrum od godziny 7 do 18, na Placu na Rozdrożu od 8 do 18 oraz pod Sejmem od 7 do 18 będą czekały na przechodniów szokujące pokazy łamania praw człowieka oraz udostępniane będą informacje o "najbardziej prześladowanej grupie w Chinach" - Falun Dafa.
czytaj więcej »
  
ed [ 08-08-2007 ]
Rząd Nepalu - naruszając przepisy prawa międzynarodowego - wydał władzom chińskim młodego mężczyznę, który po ucieczce z Tybetu zamieszkał w Indiach. To pierwszy udokumentowany przypadek refoulementu (deportacji do kraju, w którym mogą grozić prześladowania) od głośnej sprawy z maja 2003 roku i wydania Chinom osiemnaściorga Tybetańczyków (w tym nieletnich), którzy byli później przez wiele miesięcy więzieni i torturowani.
czytaj więcej »
  „MADE IN CHINA”
[ 25-07-2007 ]
Pytając jakiegokolwiek managera o obecną sytuację Chin na świecie, odpowie wymownie jak bardzo „czerwone” państwo przekształciło się przez ostatnie 25 lat we współczesne Królestwo Środka, biznesowe królestwo, które "nakręca" światową gospodarkę.
czytaj więcej »
  Polityka zagraniczna ChRL
Piotr Ogrodowczyk [ 22-06-2007 ]
W czasach zimnej wojny Chińska Republika Ludowa uchodziła za jedno z najbardziej odizolowanych i najbardziej radykalnych krajów komunistycznych na świecie. Obecnie Chiny kontynentalne wyrastają na światowe mocarstwo, które zaczyna z powodzeniem konkurować w różnych dziedzinach z dotychczasowymi "liderami". Jak zmieniały się zamysły chińskich decydentów odnośnie prowadzenia polityki zagranicznej?
czytaj więcej »
  
VOA News [ 24-10-2006 ]
Chiński rząd jest oskarżany o handel organami pobieranymi od więźniów sumienia, na których wykonano wyrok śmierci. Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów powiedział, iż sprawa jest “ jest tak szokująca, iż stanowi nową odmianą zła”.
czytaj więcej »
  
[ 05-10-2006 ]
"Prześladowania, które mają miejsce w Chinach to coś więcej niż handel organami. Oni zabijają ludzi tylko po to, by sprzedać ich organy dla zysku! Przedtem ludzie ci są torturowani w nieludzki sposób" - rozmowa z Bei Gou pracownikiem radiostacji "Sound of Hope"
czytaj więcej »
  Aresztowanie kolejnego mnicha w Tybecie
ed [ 28-09-2006 ]
Władze Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan 15 sierpnia zatrzymały dwudziestodwuletniego mnicha Lobsanga Paldena z klasztoru Kardze. Według tybetańskich źródeł jest on ósmym duchownym buddyjskim aresztowanym w tym regionie w 2006 roku.
czytaj więcej »
  
ed [ 11-09-2006 ]
Władze Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan zatrzymały opata jednego z najważniejszych klasztorów w tym regionie. Według lokalnych źródeł może mieć to związek z plakatami niepodległościowymi, które pojawiły się tam przed rokiem. „23 sierpnia chińskie służby bezpieczeństwa aresztowały nagle Khenpo Dzinpę z klasztoru Czokcang Taklung w wiosce Czokcang, w okręgu Serthar (chiń. Seda) - twierdzi Tybetańczyk, który zadzwonił do reportera RFA (Radio Wolna Azja).. - Przeszukano też jego celę". Policjanci przyjechali koło południa dwoma samochodami z pobliskiego Darcedo (chiń. Kangding), które jest stolicą prefektury.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl