Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Zamknięcie tybetańskiego portalu literackiego               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Unia Europejska nie zaprosi Dalajlamy do Brukseli
Arkadiusz Szymczyk [ 19-04-2008 ]
Przedstawiciel Słowenii, która przewodniczy obecnie Unii Europejskiej, poinformował, że w najbliższym czasie duchowy przywódca Tybetańczyków - Dalajlama - nie zostanie zaproszony na spotkanie z ministrami spraw zagranicznych Unii.
czytaj więcej »
  
[ 07-04-2008 ]
Chińscy propagandziści oskarżyli Dalajlamę i tybetański rząd na wygnaniu o organizowanie antychińskich protestów w Lhasie. Chińczycy twierdzą również, że przywódcy Tybetu wspierali grupy, które planowały samobójcze zamachy.
czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 29-03-2008 ]
Najgorętszymi informacjami ostatnich dni są zamieszki w Tybecie oraz dyskusje na temat bojkotu ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Teraz władze Chin chcą załagodzić sytuację proponując rodzinom ofiar zamieszek odszkodowania.
czytaj więcej »
  
Piotr Gniewkowski [ 20-03-2008 ]
Dalajlama XIV zapowiedział, że jest gotów spotkać się z przywódcami Chin, jeśli otrzyma „konkretne wskazówki” ze strony Pekinu świadczące o gotowości do dialogu. Dodał, że spotkanie jest możliwe „gdziekolwiek”.
czytaj więcej »
  Ambasador Chin w MSZ
[ 18-03-2008 ]
Sun Rongmin, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Został poproszony o wyjaśnienie sytuacji w Tybecie.
czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 16-03-2008 ]
W sobotę odbyła się manifestacja przed gmachem konsulatu Chin na Manhattanie. Demonstranci, wśród których przeważali Tybetańczycy, wyrazili swój sprzeciw wobec okupacji Tybetu przez Chiny.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 15-03-2008 ]
Członkowie parlamentarnego Zespołu Polsko-Tybetańskiego wystosowali pismo do ambasadora Chin w sprawie działań rządu tego państwa wobec tybetańskich mnichów. W liście czytamy, że „nie jest za późno na bojkot igrzysk olimpijskich w Pekinie”. Jest to pierwszy tak oficjalny sygnał z naszego kraju wobec represji jakie stosują Chińczycy wobec mnichów.
czytaj więcej »
  
[ 10-03-2008 ]
Duchowy przywódca Tybetu potępił łamanie praw człowieka przez władze chińskie. Dalajlama wypowiedział się na temat sytuacji Tybetańczyków ze swojej emigracyjnej siedziby w indyjskim mieście Dharamsala w 49. rocznicę swojej ucieczki z kraju.
czytaj więcej »
  POKOJOWA DEMONSTRACJA PRZECIWKO NIELEGALNEJ OKUPACJI TYBETU - Niedziela, 9 marca, Warszawa
[ 07-03-2008 ]
9 marca 2008 r., godz. 13 – w 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, przed gmachem Ambasady ChRL w Warszawie, ul. Bonifraterska 1 Tybetańczycy i działacze na rzecz Tybetu upamiętnią 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, oraz pamięć 1200 ofiar chińskiej okupacji Tybetu.
czytaj więcej »
  
[ 07-11-2007 ]

Chiny - najwyraźniej powodowane strachem, że tybetańskie kadry zwrócą się przeciwko partii komunistycznej w związku z falą protestów i obywatelskiego nieposłuszeństwa - zaostrzają kampanię wymierzoną w zwolenników Dalajlamy i niepodległości Tybetu.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl