Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Południowy Sudan odbiera dywidendę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Uganda: Kony szuka azylu
[ 29-08-2006 ]

Joseph Kony, przywódca antyrządowej Armii Bożego Oporu (Lord’s Resistance Army) wystąpił o azyl polityczny w Republice Środkowoafrykańskiej. Posunięcie to ma związek z toczącymi się od kilku tygodni rozmowami pokojowymi między rebeliantami z LRA a ugandyjskim rządem w Jubie na południu Sudanu. Głównym mediatorem pomiędzy walczącymi od dwudziestu lat stronami jest wiceprezydent południowosudańskiego rządu Riek Machar. Swojego wysłannika wysłała ostatnio również ONZ, mimo że oenzetowski Międzynarodowy Trybunał Karny wydał w październiku ubiegłego roku nakaz aresztowania Josepha Kony’ego i czterech komandantów LRA.

czytaj więcej »
  
Peter Eichstead [ 13-08-2006 ]
Nawet, jeżeli ugandyjscy rebelianci, walczący na południu Sudanu, zgodzą się zaprzestać działań wojennych, region nadal będzie prawdopodobnie cierpiał wskutek najazdów grup dezerterów i bandytów.
czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2004
[ 12-12-2004 ]

Ostatni piątek był Światowym Dniem Praw Człowieka, w którym wciąż niestety mówi się raczej o wyzwaniach i potrzebach, niż sukcesach i osiągnięciach. W pierwszej części tygodnia, grupa amerykańskich kongresmenów zażądała głowy Kofiego Annana w związku z rzekomymi nieprawidłościami w nieistniejącym już programie "Ropa za żywność". Jednak administracja prezydenta Busha szybko odcięła się od płynącej z Kapitolu krytyki Annana.

czytaj więcej »
  Sudan: dziennikarka skazana za noszenie spodni
[ 09-09-2009 ]
Sąd w Chartumie wydał właśnie wyrok w sprawie sudańskiej dziennikarki Lubny Hussein, oskarżonej o noszenie spodni. Dziennikarce groziła kara chłosty, jednak w poniedziałkowym wyroku sąd skazał ją na karę w wysokości równowartości ok. 200 dolarów grzywny. Amnesty International wzywa władze Sudanu do zniesienia prawa karzącego kobiety na karę chłosty za założenie „niestosownego” ubrania.
czytaj więcej »
  
Piotr Czubowicz [ 23-09-2008 ]

Prezydent RPA Thabo Mbeki, na wniosek rządzącej partii ANC 20.09.2008 r. podał się do dymisji. Powody takich decyzji w ANC nie są jasne jak i fakt, iż prezydent pokornie przyjął apel. Jeszcze w zeszłym tygodniu Mbeki świętował sukcesy w Zimbabwe, gdzie był mediatorem w negocjacjach z Mugabą o podział władzy. Mbeki był mediatorem w konfliktach od Sudanu po Wybrzeże Kości Słoniowej. Był jednym z najbardziej szanowanych przywódców afrykańskich.

czytaj więcej »
  
[ 01-08-2008 ]
Rada Bezpieczeństwa przedłużyła mandat siłom pokojowym ONZ w sudańskim Darfurze.
czytaj więcej »
  ONZ ewakuuje personel z Darfuru
Jakub Noch [ 16-07-2008 ]
ONZ postanowił o wycofaniu z Darfuru wszystkich „nie-niezbędnych” pracowników. Decyzję władz międzynarodowych wymusiły nerwowe nastroje wśród części sudańskiego społeczeństwa, które zaostrzyły się po tym, gdy Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze postanowił o oskarżeniu prezydenta Omara al-Baszira o ludobójstwo.
czytaj więcej »
  
[ 14-07-2008 ]
Za ludobójstwo w Darfurze, zbrodnię przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne oskarżyciel Międzynarodowego Trybunału Karnego zażądał aresztowania prezydenta Sudanu.
czytaj więcej »
  
Joe Wacha z Gulu [ 19-09-2007 ]
Kobiety, które były ofiarami porwań, gwałtów i okaleczeń z rąk rebeliantów żądają od ugandyjskiego rządu oskarżenia odpowiedzialnych za zbrodnie.
czytaj więcej »
  
Rebekah Heil z Londynu i Katy Glassborow z Hagi [ 21-08-2007 ]

Czy oskarżyciele mogą użyć obrazków narysowanych przez darfurskie dzieci ukazujących atakowanych cywilów jako dowód w przyszłym procesie o zbrodnie wojenne?

czytaj więcej »
1 2 3 4  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl