Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Afryka / Płacz, ukochany kraju               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Nowy prezydent w RPA
Agnieszka Obrycka [ 25-09-2008 ]
Dotychczasowy wiceprzewodniczący rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego Południowej Afryki (ANC), Kgalema Motlanth został wybrany na urząd prezydenta.
czytaj więcej »
  
Piotr Czubowicz [ 23-09-2008 ]

Prezydent RPA Thabo Mbeki, na wniosek rządzącej partii ANC 20.09.2008 r. podał się do dymisji. Powody takich decyzji w ANC nie są jasne jak i fakt, iż prezydent pokornie przyjął apel. Jeszcze w zeszłym tygodniu Mbeki świętował sukcesy w Zimbabwe, gdzie był mediatorem w negocjacjach z Mugabą o podział władzy. Mbeki był mediatorem w konfliktach od Sudanu po Wybrzeże Kości Słoniowej. Był jednym z najbardziej szanowanych przywódców afrykańskich.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 02-07-2008 ]
Władze USA zrewidowały listę najgroźniejszych terrorystów, skreślając z niej… Nelsona Mandelę. Ten być może największy z afrykańskich przywódców i działaczy pokojowych w historii, laureat pokojowej nagrody Nobla, do wtorku był uważany w USA za groźnego terrorystę.
czytaj więcej »
  
Krzysztof Wasilewski [ 15-02-2006 ]

"Będę uczyła swoje dzieci aby nienawidziły białych!" – mówi Dorothy Moeletsi. Kiedy wypowiada te słowa, Charl Colyn dumnie kroczy po schodach sądu, uśmiechając się do licznie zgromadzonych krewnych. Colyn wraz z pozostałymi oskarżonymi został zwolniony za kaucją, w ponad miesiąc od aresztowania. Wraz z córką – Isabel, jej mężem – Jacquesem Smitem oraz trzema kolegami jest oskarżony o brutalne morderstwo trójki pracowników. Wśród zamordowanych była córka pani Moeletsi.

czytaj więcej »
  
Krzysztof Wasilewski [ 10-01-2006 ]

Niegdyś rządzili krajem żelazną ręką. Dziś, w ponad dziesięć lat od upadku apartheidu, Afrykanerzy nie potrafią się odnaleźć w tęczowym narodzie. Są coraz mniejwidoczni w polityce, rzadko biorą udział w ważnych wydarzeniach. Na domiar złego nowe władze starają jak najbardziej odciąć nową Republikę Południowej Afryki od tragicznej przeszłości.

czytaj więcej »
  
Krzysztof Wasilewski [ 16-11-2005 ]

Niegdyś mieściła się tutaj baza wojskowa Sił Obronnych RPA. Wraz z Elundu, Nkongo i Okankolo, malowniczo położona nad Zatoką Słoniową Eenhana stanowiła ostatnią zaporę przed czarnym zagrożeniem. Zakwaterowany 54. batalion raz po raz musiał zapuszczać się w głąb lądu w pogoni za bojówkami SWAPO. Niedawno w pobliżu bazy Eenhana odkryto dwa masowe groby.

czytaj więcej »
  
[ 26-04-2004 ]

10 kwietnia 2004 w Republice Południowej Afryki odbyły się trzecie wolne wybory. To już dziesięć lat od momentu, kiedy jednym z najbardziej rozwiniętych krajów kontynentu przestała rządzić biała mniejszość. Zniesiono system segregacji rasowej, a wybory zaczęły odbywać się na równych i demokratycznych zasadach. Jaki jest dziś polityczny i społeczny obraz RPA?

czytaj więcej »

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl