Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Wielka Brytania wobec refendum we Francji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Andrzej Gwarda [ 11-09-2008 ]

 Konferencja w Teheranie była pierwszym z trzech spotkań głównych sił sprzymierzonych w walce z nazizmem podczas II wojny światowej. Jej głównym celem było ustalenie w jaki sposób przebiegać miała linia drugiego frontu utworzonego przez aliantów. Przedstawicielami trzech najbardziej zaangażowanych naród byli prezydent Franklin Delano Roosevelt, premier Winston Churchill oraz Józef Stalin, przywódca ZSRR.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-08-2008 ]
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy odwiedził w środę francuskie oddziały stacjonujące w Afganistanie. Prezydencka wizyta została wywołana ostatnimi tragicznymi wydarzeniami, w których zginęło aż 10 francuskich wojskowych, a 21 zostało rannych. To najpoważniejsza strata francuskiej armii od prawie ćwierć wieku. W Afganistanie Sarkozy powiedział swoim żołnierzom, że ich służba jest konieczna dla „wolności na świecie” i bezwzględnie musi być kontynuowana.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 08-08-2008 ]
Zamknięty dworzec w Bordeaux, tysiąc ewakuowanych osób i setki funkcjonariuszy szukających ładunków wybuchowych - tak wygląda piątek na południu Francji.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 06-08-2008 ]
Władze Rwandy oskarżają wysokich rangą francuskich polityków i dowódców o udział w ludobójstwie z 1994 r., do którego doszło na tle etnicznych konfliktów między plemionami Hutu i Tutsi, a ofiarami którego padło 800 tys. osób. Wśród oskarżanych są między innymi były premier Francji Dominique de Villepin i nieżyjący już prezydent Francois Mitterand.
czytaj więcej »
  
[ 22-07-2008 ]
Na wczorajszym wspólnym posiedzeniu francuscy parlamentarzyści przegłosowali zmiany w konstytucji. Choć ich inicjatorem był prezydent Nicolas Sarkozy, wzmocnieniu ulegnie pozycja parlamentu.
czytaj więcej »
  
[ 14-07-2008 ]
Lech Kaczyński po spotkaniu z Nicolasem Sarkozym w Pałacu Elizejskim stwierdził, że Polska nie będzie przeszkodą w ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
czytaj więcej »
  
[ 13-07-2008 ]
Dziś rozpoczyna się dwudniowa wizyta prezydenta Kaczyńskiego we Francji. Pojechał tam na zaproszenie Nicolasa Sarkozy’ego. W planach jest rozmowa obu prezydentów m.in. o Traktacie Lizbońskim.
czytaj więcej »
  
[ 30-06-2008 ]
Dziś kończy się półroczne przewodnictwo Słowenii w Unii Europejskiej. Okres ten i przewodnictwo rządu w Lublanie trudno uznać za przełomowe, jednak kilka istotnych kwestii podczas tych sześciu miesięcy udało się dokonać.
czytaj więcej »
  
Aneta Michalska [ 29-05-2008 ]
Putin do Paryża jedzie jako premier, ale w sprawach wagi prezydenckiej – można przeczytać w dzienniku „Kommiersant” o podróży do Francji Putina, szefa rosyjskiego rządu. Tematem przewodnim wizyty będą sprawy związane z rosyjsko-franacuską współpracą w przemyśle kosmicznym oraz energetyce.
czytaj więcej »
  
[ 29-05-2008 ]
Wczoraj prezydenci Lech Kaczyński i Nicolas Sarkozy podpisali deklarację o partnerstwie strategicznym między Polską i Francją. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi o "powrocie do tradycji", ale jest zdania, że w interesie Polski nie leży zawiązywanie strategicznego sojuszu z jednym dużym krajem.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl