Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Wielka Brytania wobec refendum we Francji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 04-05-2009 ]
Według sondażu TNS Sofres Logica, 65 proc. Francuzów nie jest zadowolonych z obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego oceniając jego rządy za „raczej negatywne”.
czytaj więcej »
  
Monika J. Chojnacka [ 11-04-2009 ]
Poszukiwany od 2002 roku Ekaitz Sirvent Auzmendi, jeden z pięciu głównych szefów ETA, w piątek został aresztowany przez francuską policję. W operacji brali udział również hiszpańscy policjanci.
czytaj więcej »
  
Damian Mikszto [ 19-03-2009 ]
Wiece i manifestacje zaplanowano w aż 200 miastach w całej Francji. Francuzi są niezadowoleni z postawy, jaką reprezentuje prezydent Nicolas Sarkozy wobec problemów gospodarczych oraz społecznych. Spowalniająca gospodarka, wzrost bezrobocia oraz rosnące koszty utrzymania, skłoniły Francuzów do wyjścia na ulicę.
czytaj więcej »
  Francja wraca do NATO?
Karol Schwann [ 06-02-2009 ]
Według agencji Reuters Francuzi dogadali się z Amerykanami w sprawie powrotu do struktur wojskowych Sojuszu.
czytaj więcej »
  
[ 06-12-2008 ]
Polska na pewno będzie miała swoją elektrownię atomową. Oficjalnie tę decyzję rząd ogłosi w styczniu przyszłego roku - podał dziennik "Polska".
czytaj więcej »
  Tusk wraca do Wielkiej Brytanii
[ 24-11-2008 ]
Po roku rządów premier Donald Tusk udaje się do Wielkiej Brytanii, gdzie w ostatnich wyborach uzyskał poparcie dużej rzeszy pracujących tam Polaków. Jak donosi „Dziennik”, kolejny raz będzie ich zachęcał, by powrócili do kraju. Po abolicji podatkowej szef rządu przywozi im program „Masz PLan na powrót?”.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 22-11-2008 ]
Martine Aubry pokonała w wyborach swoja rywalkę, Segolane Royal i zostanie nową przywódczynią Francuskiej Partii Socjalistycznej, zastępując na tym stanowisku dotychczasowego przywódcę, Francois Hollande'a. Przewaga nowej liderki była nieznaczna, ale wystarczająca, by wygrać z niedawną kandydatką na prezydenta Francji, Segolane Royal.
czytaj więcej »
  
[ 04-10-2008 ]
Kolejny zgrzyt pomiędzy prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy a niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Na chwilę przed rozpoczynającym się miniszczytem europejskim strona niemiecka podtrzymuje sprzeciw wobec francuskiego planu zabezpieczenie UE przed skutkami kryzysu gospodarczego w USA.
czytaj więcej »
  Kryzys religii
Andrzej Gwarda [ 26-09-2008 ]

Przed dwoma tygodniami zakończyła się pielgrzymka następcy św. Piotra we Francji, papieża Benedykta XVI. Przyznam się szczerze, obawiałem się tej wizyty. Jak powszechnie wiadomo, Francja jest stolicą laickiej Europy, bastionem oraz symbolem kryzysu katolicyzmu na starym kontynencie. Miniona pielgrzymka Głowy Kościoła miała pokazać jak wielkie rozmiary przybrał regres wiary oraz czy są jeszcze jakiekolwiek nadzieje na odbudowanie tego, co po Soborze Watykańskim II konsekwentnie stacza się w dół.

czytaj więcej »
  
[ 25-09-2008 ]

Boję się. Boję się, gdy patrzę na uśmiechającego się Ławrowa, który może powiedzieć wszystko co chce i komu chce ("Kim ty k..a jesteś by mnie pouczać?" skierowane do brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, Davida Milibanda). Boję się, gdy patrzę na Sarkozyego, który jeździ do Moskwy i po każdym powrocie ogłasza, że wszystko zostało rozwiązane, a Rosja i tak robi swoje. Boję się, gdy widzę jak słaby okazuje się Zachód. Boję się, gdy... No po prostu, boję się!

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl