Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Afryka / Kronika ONZ 8/2005 (18)               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 27-07-2006 ]
Rada Bezpieczeństwa ONZ nie uzgodniła wspólnego stanowiska wobec izraelskiego ataku na posterunek obserwacyjny sił pokojowych ONZ w Libanie(UNIFIL), w wyniku którego zginęło czterech obserwatorów ONZ.
czytaj więcej »
  
[ 21-07-2006 ]
Libański Hezbollah odrzucił plan sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana, zakładający natychmiastowe zakończenie przemocy w Libanie i uwolnienie dwóch izraelskich żołnierzy - poinformował w piątek libański deputowany z tego fundamentalistycznego ruchu szyickiego.
czytaj więcej »
  
MA [ 17-07-2006 ]
 Rada Bezpieczeństwa ONZ rozpatrzy ewentualność wprowadzenia międzynarodowych sił stabilizacyjnych do strefy konfliktu libańsko-izraelskiego - oświadczył sekretarz generalny ONZ Kofi Annan w Strielnie pod Petersburgiem, miejscu szczytu G-8.
czytaj więcej »
  Konfliktowy Iran
Andrzej Pilarczyk [ 04-05-2006 ]

W ciągu ostatnich kilku miesięcy jesteśmy świadkami zaostrzającego się konfliktu politycznego dotyczącego irańskiego programu wzbogacania uranu. W przyjętej 29 marca rezolucji Rada Bezpieczeństwa ONZ zobowiązała władze irańskie do zaprzestania procesu wzbogacania uranu. Terminem granicznym zobowiązującym Teheran do wstrzymania tego procesu był 28 kwietnia, jednakże władze, z prezydentem Mahmudem Ahmadineżadem na czele, nie podjęły żadnych kroków w celu zaprzestania działalności tych instalacji, wręcz szykują się do otworzenia kolejnych.

czytaj więcej »
  
AZ [ 28-04-2006 ]
Przedstawiciel Iranu przy ONZ Dżawad Zarid powiedział, że jego kraj nie podporządkuje się żadnej rezolucji Narodów Zjednoczonych nakazującej przerwanie Teheranowi programu jądrowego, ponieważ ten ma charakter pokojowy.
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 19-04-2006 ]
Spotkanie przedstawicieli państw wchodzących w skład RB ONZ nie przyniosło znaczących rezultatów.
czytaj więcej »
  Sudan przeciw ONZ
JB [ 06-04-2006 ]

Skandal dyplomatyczny wywołany przez władze Sudanu zatacza coraz szersze kręgi. Wszystko zaczęło się w niedzielę, gdy Chartum nie zgodził się wpuścić do swej strefy powietrznej samolotu wiozącego Jana Egelanda, podsekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych, lecącego z wizytą do regionu Darfur, gdzie za pełnym przyzwoleniem reżimu prezydenta al-Baszira dokonywane są zbrodnie przeciw ludności cywilnej.

czytaj więcej »
  
JB [ 12-03-2006 ]
Amerykański magazyn "Parade" opublikował swój doroczny ranking 10 najgorszych dyktatorów świata. Zmiany na liście w stosunku do zeszłego roku są niewielke. Numerem 1 pozostaje prezydent Sudanu, Omar al-Baszir. Nową postacią w zestawieniu są prezydent Uzbekistanu, Islam Karimow oraz duchowy przywódca Iranu, ajatollah Chamenei. 
czytaj więcej »
  Kronika ONZ 9/2005 (19)
[ 03-05-2005 ]

W pierwszym tygodniu marca obchodzono 35. rocznicę traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, jednak myśl o działaniach takich państw jak Iran czy Korea Północna nie pozwalała na spokojne świętowanie. Do dymisji podał się prokurator Sądu Specjalnego dla Sierra Leone, pierwszego na świecie trybunału, gdzie krajowi sędziowie z objętego jurysdykcją kraju pracują ręka w rękę z zagranicznymi kolegami. A w Nowym Jorku na doroczne posiedzenie zebrała się Komisja ds. Statusu Kobiet.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 1/2004
[ 31-10-2004 ]

24 października minęło dokładnie 59 lat, odkąd weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych, co rozpoczęło działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dziś ONZ wraz ze swoimi agendami i organizacjami wyspecjalizowanymi tworzy największy i mający najbardziej uniwersalny zasięg zespół instytucji międzynarodowych na świecie. Wiedzieć co dzieje się w ONZ, to wiedzieć o wszystkich ważnych problemach współczesnego świata. Dlatego e-Polityka.pl uruchamia nowy, cotygodniowy cykl: Kronikę ONZ.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl