Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Afryka / Kronika ONZ 8/2005 (18)               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Krzysztof Wasilewski [ 06-07-2004 ]

Artykuł drugi Konwencji Narodów Zjednoczonych o ludobójstwie z 1948 roku głosi, że z ludobójstwem mamy do czynienia gdy: występuje zabijanie członków danej grupy (religijnej, etnicznej, rasowej, narodowej), powoduje się poważne uszkodzenia ciała lub psychiki, stwarza się warunków życia, prowadzących do fizycznego wyniszczenia, podejmuje się kroki w cel uniemożliwienia rozmnażania, a także gdy siłą przemieszcza się dzieci z jednej grupy do drugiej. W niespełna czternaście miesięcy konfliktu w zachodniej części Sudanu - Darfurze zginęło ponad 10 tysięcy czarnoskórych obywateli tego kraju, wliczając rzesze kobiet i dzieci.

czytaj więcej »
  
Krzysztof Siwek [ 02-04-2004 ]

Organizacja określana jako Ludowi Mudżahedini Iranu (MEK) jest największą zbrojną grupą walczącą z rządem w Teheranie i dążącą do przekształcenia Republiki Islamskiej w państwo świeckie. Ugrupowaniu przewodzi małżeństwo: pani Marjam Radżawi i jej mąż Masud. 17 czerwca 2003r. francuska policja aresztowała Marjam wraz z 13 innymi wysokimi przedstawicielami MEK w ich kwaterze w Auvers Sur Oise koło Paryża.

czytaj więcej »
  
Katarzyna Baran [ 01-03-2004 ]

Miasta we krwi i ogniu, zamieszki, setki zabitych i rannych - to cena złudzeń, które uosabiał Jean-Bertrand Aristide. Prezydent Haiti uciekł na Dominikanę. Wydawać by się mogło, że do końca pozostanie na stanowisku, jednak zmiękł widząc swe krytyczne położenie. Zostawił po sobie nędzę i chaos.

czytaj więcej »
  Studenci zamiast opozycji
[ 24-11-2003 ]

Na polskich uczelniach zbliża się połowa semestru. Studenci zaczynają powoli myśleć o nadchodzących egzaminach. Podobne problemy mają ich koledzy w większości szkół wyższych świata. Ale nie w Iranie. W kraju, gdzie niemożliwa jest normalna działalność opozycji, jej rolę musieli przejąć właśnie studenci. Teraz płacą za to wysoką cenę.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 36 37 38 39 40 41   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl