Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Uganda: działalność MTK pod (ścisłą) obserwacją               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Stephen Opio z Johanesburga [ 20-09-2006 ]
Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.
czytaj więcej »
  
Joe Wacha z Gulu [ 19-09-2007 ]
Kobiety, które były ofiarami porwań, gwałtów i okaleczeń z rąk rebeliantów żądają od ugandyjskiego rządu oskarżenia odpowiedzialnych za zbrodnie.
czytaj więcej »
  
Rebekah Heil z Londynu i Katy Glassborow z Hagi [ 21-08-2007 ]

Czy oskarżyciele mogą użyć obrazków narysowanych przez darfurskie dzieci ukazujących atakowanych cywilów jako dowód w przyszłym procesie o zbrodnie wojenne?

czytaj więcej »
  
David Rupiny z Arua (Uganda) [ 20-06-2007 ]
Biznes rozkwita  w regionie, napływają zagraniczni inwestorzy oraz międzynarodowa pomoc.
czytaj więcej »
  
[ 27-02-2007 ]
Ahmed Harun w czasie szczytu konfliktu w Darfurze odpowiadał w resorcie spraw wewnętrznych za ten region. Obecnie pełni funkcję w Ministerstwie ds. Pomocy Humanitarnej.
czytaj więcej »
  Uganda: Kony szuka azylu
[ 29-08-2006 ]

Joseph Kony, przywódca antyrządowej Armii Bożego Oporu (Lord’s Resistance Army) wystąpił o azyl polityczny w Republice Środkowoafrykańskiej. Posunięcie to ma związek z toczącymi się od kilku tygodni rozmowami pokojowymi między rebeliantami z LRA a ugandyjskim rządem w Jubie na południu Sudanu. Głównym mediatorem pomiędzy walczącymi od dwudziestu lat stronami jest wiceprezydent południowosudańskiego rządu Riek Machar. Swojego wysłannika wysłała ostatnio również ONZ, mimo że oenzetowski Międzynarodowy Trybunał Karny wydał w październiku ubiegłego roku nakaz aresztowania Josepha Kony’ego i czterech komandantów LRA.

czytaj więcej »
  
Peter Eichstead [ 13-08-2006 ]
Nawet, jeżeli ugandyjscy rebelianci, walczący na południu Sudanu, zgodzą się zaprzestać działań wojennych, region nadal będzie prawdopodobnie cierpiał wskutek najazdów grup dezerterów i bandytów.
czytaj więcej »
  Pierwszy proces przed MTK
[ 12-04-2006 ]

O jego narodzinach mówił cały świat, głównie z powodu sprzeciwu, jaki przeciw niemu wytoczyło najpotężniejsze państwo świata. Potem cisza. Teraz, z dala od błysku fleszów i nagłówków gazet, Międzynarodowy Trybunał Karny rozpoczyna działalność. 20 marca odbyło się pierwsze przesłuchanie pierwszego oskarżonego - Thomasa Lubangi z DR Konga.

czytaj więcej »
  Werbunek dzieci w Demokratycznej Republice Kongo
ed [ 10-04-2006 ]

Amnesty International podała, że podczas misji praw człowieka w Demokratycznej Republice Kongo (DRC) stwierdzono, iż w ogarniętej konfliktem prowincji Północne Kivu, położonej we wschodniej części tego kraju, znaczna liczba dzieci, z których najmłodsze mają tylko dwanaście lat, jest ponownie werbowana do sił zbrojnych.

czytaj więcej »
  
[ 12-03-2006 ]

Tydzień temu pisałem w tym miejscu o swojej wierze, iż pomimo przeciągającego się w nieskończoność procesu, trybunał w Hadze zdoła w końcu wymierzyć sprawiedliwość byłemu prezydentowi Jugosławii, Slobodanowi Miloszewiciowi. Moja teza została zweryfikowana negatywnie i to znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać - były dyktator zmarł wczoraj w areszcie. Mimo to sądzę, iż te blisko cztery lata procesu nie poszły na marne.

czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl