Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Borys Jelcyn nie żyje               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Rosyjska Duma przeciwko Putinowi
[ 18-04-2006 ]
Borys Gryzłow, przewodniczący Dumy Państwowej i jednoczesny lider proputinowskiej partii Jedna Rosja, zapowiedział że zrobi wszystko aby nie dopuścić do zmian w konstytucji umożliwiających Putinowi przedłużenie swoich rządów.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 17-04-2006 ]
Kontrowersyjna rosyjska ustawa o organizacjach pozarządowych (NGO) nabrała mocy prawnej.
czytaj więcej »
  
[ 12-04-2006 ]

Prezydent Ukrainy jest przeciwny renegocjacji kontraktu na dostawy gazu z Rosji. Umowa, którą władze w Moskwie i Kijowie podpisały w styczniu zakończyła rosyjsko-ukraińską wojnę gazową.

czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 12-04-2006 ]
Przedstawiciel rosyjskiego MSZ Michaił Kamynin przedstawił stanowisko w którym władze Rosji wzywają Iran do "zaprzestania wszelkich prac nad wzbogacaniem uranu, w tym badań naukowych".
czytaj więcej »
  Protesty w Rosji
j. uchto [ 08-04-2006 ]
Kilkadziesiąt tysięcy ludzi protestowało w całej Rosji przeciwko reformie gospodarki komunalnej i podwyżce czynszów. W samej Moskwie manifestowało około 10 tysięcy osób.
czytaj więcej »
  Rosyjski koncern naftowy i kredytowanie?
[ 03-04-2006 ]
Gazprom zaprzecza, że zamierzał wziąć kredyt z niemieckiego banku, aby sfinansować budowę gazociągu po dnie Bałtyku. Władze rosyjskiego koncernu naftowego w specjalnym oświadczeniu podkreślają, że pokryją inwestycję z własnych środków.
czytaj więcej »
  
[ 02-04-2006 ]

Spośród wszystkich narodów Unii Europejskiej, to właśnie Polacy najlepiej zdają sobie sprawę ze skali problemu, jaki stanowi dla Europy i samej Białorusi reżim Aleksandra Łukaszenki. Mimo to nasz kraj uchodzi na forum "25" za zwolennika konsekwentnych, lecz stosunkowo łagodnych działań wobec Mińska. Nasze rządy sprzeciwiały się m.in. całkowitemu zamrożeniu kontaktów UE - Białoruś na szczeblu ministerialnym. Argumentowano przy tym, że może to utrudnić Polsce załatwianie typowo sąsiedzkich spraw, m.in. ochronę praw mniejszości. Jednak teraz, gdy nasi obywatele są na Białorusi bici i poniewierani, a oficjalna propaganda przedstawia Rzeczpospolitą jaką największego wroga państwa białoruskiego, należy bardzo poważnie zastanowić się nad poparciem tych, a nawet jeszcze ostrzejszych sankcji.

czytaj więcej »
  
[ 29-03-2006 ]
Rosja odrzuciła możliwość ewentualnej akcji zbrojnej przeciwko Iranowi. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że próba siłowego rozwiązania sporu, dotyczącego irańskiego programu nuklearnego, byłaby "bezproduktywna".
czytaj więcej »
  
[ 23-03-2006 ]
Rząd Rosji gotowy jest przyłączyć Osetię Południową, separatystyczną republikę na terytorium Gruzji, do Federacji Rosyjskiej, w której skład wchodzi Osetia Północna - informują "Wiedomosti", powołując się na Giennadija Bukajewa, doradcę premiera Michaiła Fradkowa.
czytaj więcej »
  Ingerencja na Ukrainie, czyli rosyjska tradycja
Zbigniew Ekiert z Kijowa [ 23-03-2006 ]

Już w niedzielę, 26 marca, na Ukrainie odbędą się wybory do parlamentu. Będą się one kardynalnie różnić od poprzednich. I nie chodzi tylko o sam system wyboru deputowanych. Najważniejsza różnica polega na nowych pełnomocnictwach, na znaczeniu nowej Rady Najwyższej Ukrainy. Rosja nie może pozostawać obojętna.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl