Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Borys Jelcyn nie żyje               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Rosja ponownie wytacza armaty
Piotr Tarasiuk [ 09-05-2006 ]

Pomimo upadku muru berlińskiego i przeobrażeń w Europie Środkowo-Wschodniej w związku z tzw. jesienią ludów, wciąż aktualne pozostają niektóre idee zimnej wojny. Choć Związek Radziecki uległ rozpadowi, politycy na Kremlu, a za nimi rzesze zwykłych Rosjan, z nostalgią spoglądają w kierunku wielkomocarstwowej polityki, oczekując jej odrodzenia. Teraz zmienili się jedynie przeciwnicy, którymi coraz częściej stają się kraje szukające samodzielności, a wcześniej pozostające pod pełną kontrolą Rosji.

czytaj więcej »
  
AZ [ 08-05-2006 ]
Rosyjski minister przemysłu i energetyki Wiktor Chrystienko wezwał kraje Zachodu, aby podczas najbliższego szczytu G8, który ma się odbyć w Petersburgu, pogrzebały upiory Zimnej Wojny.
czytaj więcej »
  
[ 04-05-2006 ]

Rząd Rosji nie podejmuje wystarczających działań dla zapobieżenia i zwalczania ksenofobii i nietolerancji. Tymczasem w kraju rośnie liczba zabójstw na tle rasowym, mnożą się pobicia i nasila dyskryminacja - stwierdza Amnesty International (AI) w raporcie opublikowanym w czwartek.
  

 

czytaj więcej »
  
[ 26-04-2006 ]
Dwudziesta rocznica czarnobylskiej katastrofy w Rosji to jedynie dokumentalne filmy w telewizji i ordery dla grupy uczestników akcji ratunkowej. Rosja nie poczuwa się do współodpowiedzialności za to wydarzenie.
czytaj więcej »
  
[ 25-04-2006 ]

Około 500 r.p.n.e. ludność upadającego państwa Urartu, o której dziś wiemy, iż była ludnością nachską, tj. tą, od której wywodzą się bezpośrednio Czeczeni, stworzyła 3 swoje państwa. Znamy wiele nazw wspólnot nachskich – miast, okręgów, ziem – z tego okresu, które mają swoje analogie wśród nazw z czasów państwa Urartu. Cały Kaukaz, również Czeczenia, jest zresztą po dziś dzień pokryty siecią toponimów, na podstawie których jesteśmy w stanie odtworzyć drogę, jaką przebyli Nachowie. Np. azerbejdżański dziś Nachiczewań – znaczy „miejsce Nachów”, zaś w Czeczenii mamy Tygrys i Eufrat. I nie są to jedyne nazwy mające swe odpowiedniki, które również na Bliskim Wschodzie funkcjonują do czasów nam współczesnych.

czytaj więcej »
  
j. uchto [ 24-04-2006 ]
Prezes rosyjskiego Transnieftu grozi zmniejszeniem dostaw ropy do Europy. Miałoby to służyć, między innymi, podniesieniu w Europie ceny rosyjskiej ropy. Transnieft jest przedsiębiorstwem, które nadzoruje rosyjskie rurociągi naftowe.
czytaj więcej »
  Obszary postradzieckie w polityce zagranicznej Rosji
[ 22-04-2006 ]

W dniach 23 i 24 marca 2006 r. w Wilnie odbyło się II Forum Europa-Rosja zorganizowane przez Forum Ekonomiczne, które organizuje doroczne spotkania w Krynicy. Forum zgromadziło ponad 200 osobistości ze świata polityki, nauki i mediów a wśród zaproszonych gości znaleźli się, m.in.prezydent Litwy Valdas Adamkus, marszałek Sejmu Arturas Paulauskas, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Pierre Lellouche czy przedstawiciel prezydenta Rosji ds. Unii Europejskiej Siergiej Jastrzembski.

czytaj więcej »
  
[ 21-04-2006 ]
Rosja wezwała Iran, by przywrócił zaufanie społeczności międzynarodowej do swojego programu nuklearnego.
czytaj więcej »
  
[ 21-04-2006 ]
Lech Kaczyński powiedział, że prawodpodobnie jesienią spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W wywiadzie dla rosyjskiego dziennika "Komierasant", polski prezydent powiedział, że trwają rozmowy na ten temat.
czytaj więcej »
  Rosja: Gazprom
[ 20-04-2006 ]
Rosyjski koncern gazowy Gazprom przejmuje kontrolę nad kolejnym dziennikiem. Tym razem jest to bardzo poczytna "Komsomolskaja Prawda".
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl