Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Borys Jelcyn nie żyje               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Anna Maria Sierpinska [ 16-06-2006 ]
Rosja zakończy rozmowy o przystąpieniu do Światowej Organizacji Handlu przed lipcowym szczytem grupy G-8. Taką opinię wyraził rosyjski prezydent Władimir Putin.
czytaj więcej »
  Gaz zamiast NATO
[ 03-06-2006 ]

Czy Ukraina stoi przed nowym kryzysem gazowym? To pytanie zadaje sobie każdy Ukrainiec. Ostatnio swoje obawy z tym związane wyartykułował prezydent Wiktor Juszczenko. Traktując o konieczności 50 proc. wzrostu cen na rosyjski gaz, który został zatwierdzony przez rząd od 1 lipca, prezydent zaapelował do przedsiębiorców o oszczędność. Konsekwencją niegospodarczego zużywania tego surowca może być kryzys ekonomiczny. Owa podwyżka jest podyktowana niepewnością i zbliżającymi się negocjacjami w sprawie dalszego zakupu gazu z Rosji. W przeddzień tych rozmów strona rosyjska zasugerowała, że nie jest to sprawa przesądzona. Moskwa składa Kijowowi kolejne propozycje nie do odrzucenia.

czytaj więcej »
  
[ 31-05-2006 ]
W wartych 2,7 mld dol. kontraktach zbrojeniowych Wenezuela kupuje od Rosjan i Hiszpanów śmigłowce, łodzie patrolowe i samoloty transportowe, żeby zmodernizować swoją armię przed zapowiadaną przez prezydenta kraju Hugo Chaveza amerykańską inwazją.
czytaj więcej »
  Rozmowy Rosja - UE
[ 25-05-2006 ]
Prezydent Rosji Władimir Putin i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso spotykają się dziś w czarnomorskim kurorcie Soczi. Przedstawiciele wspólnoty europejskiej mają rozmawiać o obawach zachodu co do rosyjskiej polityki energetycznej.
czytaj więcej »
  
[ 18-05-2006 ]

W momencie gdy zagrożone są tak elementarne kwestie jak byt narodu, czy powinniśmy się martwić o to, że trochę wzrosną ceny gazu, że nie będziemy mieli trochę cieplej w domu? Czeczeni nie tylko są zabijani, oni bezustannie stają się ofiarami tortur fizycznych i psychicznych. Zorganizowana przeze mnie wystawa pokazuje zmasakrowane, okaleczone ciała. Ci ludzie poddawani są przed śmiercią bardzo ciężkim torturom. Do czego to można porównać? Jedynie do najcięższych zbrodni II wojny światowej. - pyta retorycznie Adam Borowski - szef Komitetu Polska-Czeczenia w wywiadzie dla e-Polityki.pl

czytaj więcej »
  
Beata Paszek [ 18-05-2006 ]
"W marcu 2004 roku, tydzień po rozwodzie, mąż Anny powiedział jej, że nie uznaje go i że zamierza uprawiać z Anną seks. Podczas kłótni oblał Annę łatwopalną cieczą i próbował ja podpalić. Mimo, iż Anna miała świadków, którzy mogli zeznać, co zaszło, milicja powiedziała jej, że nie mogli nic zrobić, ponieważ były mąż "nie popełnił przestępstwa"
czytaj więcej »
  
Beata Paszek [ 17-05-2006 ]
Po upadku Związku Radzieckiego i zbudowaniu nowego państwa - Federacji Rosyjskiej - mogło się wydawać, że prawa i wolności obywateli nareszcie będą w pełni egzekwowane. Istnieją jednak sfery, w których dawne tradycje, wartości i wzorce zachowań często wygrywają w starciu z oficjalnym prawem państwowym i międzynarodowym. Do tego obszaru należy między innymi sfera życia prywatnego i problem obecnej tam przemocy, zwłaszcza tej skierowanej przeciwko kobietom. Obecna sytuacja domowa Rosjanek nie jest wynikiem rewolucji - kształtowała się przez wieki pod wpływem czynników politycznych, gospodarczych, ekonomicznych i społecznych
czytaj więcej »
  
[ 12-05-2006 ]
Władze Rosji zaprosiły prezydenta Autonomii Palestyńskiej. Mahmud Abbas spotka się z Władimirem Putinem w poniedziałek w Soczi.
czytaj więcej »
  
[ 09-05-2006 ]

9 maja Rosjanie obchdzą swój najważniejszy dzień, czyli Dzień Zwycięstwa, który zakończył Wielką Wojnę Ojczyźnianą. Tak w Rosji mówi się o II Wojnie Światowej. 

czytaj więcej »
  
[ 09-05-2006 ]

W języku rdzennej ludności Ainu słowo “kur” oznacza “ człowieka, ludzi, ludność”. Wyspy Kurylskie (ros. Kuriskije Ostrowii, jap. Chishima Retto- ”tysiąc wysp”), jest to archipelag leżący w północno - wschodniej części Oceanu Spokojnego, między 44° 45' a 50° 45' długości geograficznej północnej oraz 145° 25' a 156° 32' szerokości geograficznej wschodniej. Rozciąga się na przestrzeni 1 200 km. między Płw. Łopatka na północy (najbardziej wysunięta część Kamczatki),   a wyspą Hokkaido na południu. Łączna  powierzchnia całego archipelagu to  15 600 km² Obejmuje on 36 większych i dziesiątki mniejszych wysepek, oraz liczne skały. Teren ten zamieszkuje około 60 000 ludzi ( głównie w miastach, z których największe to Kurylsk ).

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl