Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Borys Jelcyn nie żyje               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 03-09-2006 ]
Przed Unią Europejską stoi poważne zadanie: negocjacje z Rosją w sprawie nowego porozumienia o współpracy i partnerstwie. Zdaniem fińskiego ministra spraw zagranicznych Erikki Tuomioja będą to bardzo trudne rozmowy. Mimo tego powinny zakończyć się powodzeniem przed końcem 2007 roku.
czytaj więcej »
  
Irina Kelechsajewa [ 27-08-2006 ]

Po lecie pełnym przemocy i strachu mieszkańcy Południowej Osetii w konfrontacji z Tbilisi oczekują najgorszego. W lipcu jednym z punków zapalnych było nieoficjalne przejście graniczne między Osetią Południową i Gruzją niedaleko wioski Ergneti. Od kilku miesięcy pozostaje ono pod kontrolą specjalnych jednostek gruzińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Żandarmerii Wojskowej. Poza mundurami, funkcjonariusze noszą tam czarne maski, skrywające ich twarze.

czytaj więcej »
  
[ 25-08-2006 ]
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przyjeżdża do Polski przygotować spotkanie prezydentów Kaczyńskiego i Putina - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
czytaj więcej »
  
[ 22-08-2006 ]
Premier Jarosław Kaczyński i szef MON Radosław Sikorski zabrali głos i zażądali wyjaśnień od Antoniego Macierewicza w sprawie wypowiedzi dla telewizji Trwam. Macierewicz, wiceszef MON-u oskarżył w telewizji Trwam byłych ministrów spraw zagranicznych o współpracę z rosyjskim wywiadem.
czytaj więcej »
  
[ 17-08-2006 ]
Ostatni wybuch przemocy doprowadził stosunki dwóch północnokaukaskich sąsiadów do kolejnej spirali bez wyjścia. Najbardziej zaniedbany konflikt na Kaukazie daje niepokojące znaki zaognienia po serii pełnych przemocy ataków w zeszłym miesiącu i protestach rozwścieczonych uchodźców.
czytaj więcej »
  Gruzja w szponach separatyzmu
Piotr Tarasiuk [ 11-08-2006 ]
Gruzja po raz kolejny stała się areną walk wewnętrznych. Ja się okazało demokratyczne władze z prezydentem Micheilem Saakaszwilim nie są w stanie zapanować nad zbuntowanymi republikami, chociaż zaraz po objęciu władzy, w wyniku rewolucji róż na przełomie 2003 i 2004 r., obiecały zjednoczenie państwa. Napięta sytuacja zmusiła prezydenta do pozostania w kraju podczas niedawnego moskiewskiego szczytu przywódców państw WNP.
czytaj więcej »
  
[ 10-08-2006 ]
Dziś w nocy Polskę opuściło 40 kilogramów wysokowzbogaconego uranu. Operacja ta była częścią programu, w ramach którego nowe państwa członkowskie UE pozbywają się niepotrzebnych zapasów tej radioaktywnej substancji w obawie przed możliwością jej wykradzenia przez terrorystów. Uran trafił do Dimitrogradu w Rosji.
czytaj więcej »
  
[ 09-08-2006 ]
W Rosji opublikowano rozporządzenie prezydenta Putina o wyprowadzeniu wojsk z Czeczenii. Władze podały, że pozwala na to coraz większe uspokojenia na Kaukazie.
czytaj więcej »
  
[ 09-08-2006 ]
Rosja wraz z 12 państwami została wykreślona z amerykańskiej listy państw objętych ulgami w eksporcie do USA. Jest to kolejny krok Stanów Zjednoczonych ograniczający współpracę z Rosją. Wcześniej nałożono sankcje na rosyjską firmę handlującą bronią i zakłady lotnicze Suchoj.
czytaj więcej »
  Moskwa: opublikowano wykaz organizacji terrorystycznych
[ 28-07-2006 ]
Rosyjskie federalne służby bezpieczeństwa opublikowały spis organizacji uwazanych za terrorystyczne. Działalność tych formacji w Rosji jest zakazana.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl