Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Problemy przed oskarżycielami Haradinaja               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Pierwsze wybory
[ 23-11-2009 ]
Po 21 miesiącach od dnia, kiedy parlament Kosowa na specjalnie zwołanej sesji podjął decyzję o ogłoszeniu niepodległości, odbyły się w prowincji pierwsze lokalne wybory. Dziś, gdy emocje powyborcze nieco już opadły i na rezultaty wyborów można spojrzeć chłodnym okiem, widać wyraźnie, że ci, którzy spodziewali się przełomu, mogą czuć się rozczarowani.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 13-11-2008 ]
Prezydent Serbii Boris Tadic będąc jednym z gości zaproszonych na uroczystości z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oznajmił, że Serbia będzie dążyć do członkostwa w Unii Europejskiej, ale jako integralne terytorialnie państwo, a więc wraz z Kosowem.
czytaj więcej »
  
[ 08-07-2008 ]
Serbia ma nowy rząd. Na jego czele stanął Mirko Cvetković, którego priorytetami są: wstąpienie Serbii do Unii Europejskiej, wzmocnienie gospodarki oraz odzyskanie Kosowa.
czytaj więcej »
  
[ 11-05-2008 ]
Serbowie są zniecierpliwieni niejednoznaczną polityką Unii Europejskiej. Szef ultranacjonalistów serbskich Tomislav Nikolić zapowiedział, że po wygranej w wyborach nie zamierza negocjować z UE, jeżeli ta nie uzna Serbii i Kosowa jako jeden twór.
czytaj więcej »
  
Robert Skwarkko [ 22-02-2008 ]
Praktycznie KAŻDE państwo współczesne powstało z czegoś tam komuś wcześniej zabranego i później scalanego. Tu wyłącznie kwestia - jak dawno. Historia pokazuje nader często, że i tylko scalanego, bo o scaleniu definitywnym (w społeczeństwie) zwykle słów żal.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-02-2008 ]
Władze w Berlinie podjęły decyzję o uznaniu niepodległości Kosowa. Decyzja ta zapadła na dzisiejszym posiedzeniu rządu koalicji CDU/CSU-SPD.
czytaj więcej »
  
[ 19-02-2008 ]
- Uznanie niepodległości Kosowa pokazuje prawdziwą twarz amerykańskiej "polityki siły" - stwierdził serbski premier Vojislaw Kostunica. Tym samym tamtejszy parlament "anulował" deklarację niepodległości ogłoszoną w niedzielę w Prisztinie. Władze w Belgradzie do tego samego wezwały ONZ i odwołały swoich ambasadorów z Francji, Turcji i USA.
czytaj więcej »
  Wolne Kosowo i co dalej?
Kacper Szulecki [ 17-02-2008 ]
No i stało się, albańskie władze autonomicznego Kosowa poczuły się dość pewnie by wreszcie spełnić swoje marzenia o pełnej niepodległości. Obyśmy nie zapamiętali niedzieli 17. lutego 2008 jako preludium prawdziwych kłopotów. Kłopotów, które sprawi idea Wielkiej Albanii.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 15-02-2008 ]
W Belgradzie dojdzie dziś do zaprzysiężenia na drugą kadencję prezydenta Borisa Tadicia. Znany ze swych proeuropejskich przekonań Tadić, dwa tygodnie temu został powtórnie wybrany na prezydenta Serbii, pokonując w drugiej turze kandydata nacjonalistów Tomislava Nikolicia.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 12-01-2008 ]
Nowy premier serbskiej prowincji Kosowo Hashim Thaci obiecał mieszkańcom tej zbuntowanej części Serbii, że już wkrótce staną się niepodległym państwem. Nie wykluczone, że 12 lutego ogłoszona zostanie niepodległość Kosowa a pierwszym państwem, które to uzna ma być Francja.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl