Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Fajfoklok               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Wielka Brytania wobec refendum we Francji
[ 04-06-2005 ]

Wielka Brytania od dłuższego czasu uważana była za „pewniaka” jeśli chodzi o kwestię odrzucenia traktatu konstytucyjnego UE w referendum ogólnokrajowym. Jak więc prasa brytyjska zareagowała na wyniki referendum we Francji? Oto krótki przegląd prasy brytyjskiej z 31.05.2005

czytaj więcej »
  Kwestia Iraku w brytyjskich wyborach
[ 09-05-2005 ]

5 maja 2005 roku był dniem wyborów do brytyjskiej Izby Gmin. Jak sprawa zaangażowania w wojnę w Iraku wpłynęła w ostatnich dniach przed wyborami na pozycję Tonego Blaira i Partii Pracy według brytyjskiej prasy?

czytaj więcej »
  Batalia o szkockie regimenty
[ 16-12-2004 ]

Szkoccy tradycjonaliści walczą o prawo do historii. Ich działania wspierają sir Sean Connery oraz emerytowany  generał Lord Guthrie. Celem jest zachowanie regimentów Black Watch w dotychczasowym kształcie. 21 lipca Geoff Hoon, sekretarz obrony Wielkiej Brytanii, ogłosił, że "Black Watch"- istniejące od prawie 300 lat szkockie regimenty, zostanę poddane "cięciom" i przekształcone w nową jednostkę, "super- regiment"- Royal Regiment of Scotland. Cała sprawa być może nie byłaby aż tak nagłośniona, gdyby nie niefortunne wysłanie jednostki, jako uzupełnienia dla amerykańskich marines...

czytaj więcej »
  
Andrzej Zabielski [ 13-06-2004 ]

W czwartek 10 czerwca, równolegle z brytyjskimi wyborami do Parlamentu Europejskiego odbyły się w Anglii i Szkocji wybory lokalne. Wyników tych pierwszych jeszcze nie znamy, znany są natomiast wyborów lokalnych. Kolosalną porażkę odniosła w nich Partia Pracy Tony'ego Blaira zdobywając 26% procent głosów i ustępując nie tylko Partii Konserwatywnej Johna Howarda, ale również liberalnym demokratom. Ugrupowania te zdobyły odpowiednio 38 i 30% głosów. Labourzyści utracili przeszło 460 mandatów tracąc kontrolę nad takimi ośrodkami jak Leeds i Newcastle, gdzie rządzili nieprzerwanie od trzydziestu lat.

czytaj więcej »
  Federacyjna Brytania?
[ 11-04-2004 ]

W każdej dziedzinie wiedzy istnieją potoczne twierdzenia, przez laików uznawane za prawdziwe, ale dla fachowców będące oczywistą bzdurą. W politologii jedną z takich prawd była tradycyjnie teza o federacyjności Wielkiej Brytanii, która w rzeczywistości jest  państwem unitarnym. Tak przynajmniej było do tej pory. Jednak za rządów Tony'ego Blaira Zjednoczone Królestwo weszło na drogę ustrojowych przemian, które mogą się skończyć właśnie przekształceniem państwa w federację.

czytaj więcej »
  Ulster bez pokoju
Krzysztof Garczewski [ 23-03-2003 ]

Ulster to autonomiczna część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, jednego z najzamożniejszych i najbardziej demokratycznych państw Europy.Sześć małych hrabstw, o łącznej powierzchni przeciętnego polskiego województwa (14 121 km2), zamieszkuje około 1,7 mln ludności chrześcijańskiej. A jednak coś tu nie gra. W tak stabilnym (jakby się na pierwszy rzut oka wydawało) kraju, od ponad 30 lat trwają nieustanne walki na tle religijnym. Co gorsza, na razie końca kryzysu nie widać...

czytaj więcej »
  Tusk wraca do Wielkiej Brytanii
[ 24-11-2008 ]
Po roku rządów premier Donald Tusk udaje się do Wielkiej Brytanii, gdzie w ostatnich wyborach uzyskał poparcie dużej rzeszy pracujących tam Polaków. Jak donosi „Dziennik”, kolejny raz będzie ich zachęcał, by powrócili do kraju. Po abolicji podatkowej szef rządu przywozi im program „Masz PLan na powrót?”.
czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 02-03-2008 ]
Z raportu brytyjskiej Komisji Spraw Zagranicznych wynika, że Iran dąży do zbrojenia nuklearnego i chce władać bronią jądrową do 2015 roku.
czytaj więcej »
  
[ 22-08-2006 ]

Co łączy Jamesa Bonda i ludzi, którzy udaremnili zamachy na samoloty wylatujące  z londyńskiego Heathrow? Wszyscy byli funkcjonariuszami tego, co łącznie i nieco ceremonialnie nazywa się Tajną Służbą Jej Królewskiej Mości. Na co dzień w Wielkiej Brytanii funkcjonują trzy główne cywilne służby specjalne, jedna organizacja wojskowa oraz kilka instytucji o charakterze koordynacyjnym. Zapraszamy na krótką podróż po świecie agentów Jej Wysokości.

czytaj więcej »
  
Kacper Szulecki [ 25-06-2006 ]

Czy w głównym nurcie północnoirlandzkiej polityki jest miejsce dla lojalizmu? Jeśli tak, która partia może być uznana za lojalistyczną i dlaczego? Aby odpowiedzieć na te pytania należy przeanalizować programy i manifesty dwóch głównych partii ulsterskich.

czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl