Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Narasta konflikt Japonii i Chin o sporne wyspy na Morzu Wschodniochińskim               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Hu Jintao prezydentem Chin
[ 15-03-2008 ]
Dotychczasowy prezydent Chin, Hu Jintao został ponownie wybrany na to stanowisko i pozostanie na nim przez kolejne pięć lat.
czytaj więcej »
  
[ 10-03-2008 ]
Duchowy przywódca Tybetu potępił łamanie praw człowieka przez władze chińskie. Dalajlama wypowiedział się na temat sytuacji Tybetańczyków ze swojej emigracyjnej siedziby w indyjskim mieście Dharamsala w 49. rocznicę swojej ucieczki z kraju.
czytaj więcej »
  POKOJOWA DEMONSTRACJA PRZECIWKO NIELEGALNEJ OKUPACJI TYBETU - Niedziela, 9 marca, Warszawa
[ 07-03-2008 ]
9 marca 2008 r., godz. 13 – w 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, przed gmachem Ambasady ChRL w Warszawie, ul. Bonifraterska 1 Tybetańczycy i działacze na rzecz Tybetu upamiętnią 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, oraz pamięć 1200 ofiar chińskiej okupacji Tybetu.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 13-02-2008 ]
Władze Chińskiej Republiki Ludowej zapowiedziały, że będą w zdecydowany sposób dążyć do zaniechania i zwalczania wszelkich „masowych incydentów”, które mogłyby zaszkodzić atmosferze Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
czytaj więcej »
  
Magda Dunin-Markiewicz [ 28-01-2008 ]
Karel Schwarzenberg, czeski szef dyplomacji, skrytykował Rosję za sprzeciw wobec amerykańskich planów budowy tarczy antyrakietowej w Europie wschodniej. Jego zdaniem „Moskwa prowadzi polityczną grę, by odzyskać wpływy”.
czytaj więcej »
  
[ 25-01-2008 ]
Pociąg wjechał w grupę pracowników obsługi technicznej kolei. 18 osób zmarło na miejscu a 9 osób jest rannych. Takie informacje przekazało chińskie ministerstwo kolei.
czytaj więcej »
  
[ 07-11-2007 ]

Chiny - najwyraźniej powodowane strachem, że tybetańskie kadry zwrócą się przeciwko partii komunistycznej w związku z falą protestów i obywatelskiego nieposłuszeństwa - zaostrzają kampanię wymierzoną w zwolenników Dalajlamy i niepodległości Tybetu.

czytaj więcej »
  
[ 06-11-2007 ]
Do Chin przybył minister obrony USA Robert Gates. Podczas swojej wizyty zapowiedział, że "Stany Zjednoczone kategorycznie sprzeciwiają się niepodległości Tajwanu, uważanego przez Pekin za zbuntowaną prowincję".
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 24-10-2007 ]
Tureckie wojska rozpoczęły akcję skierowaną przeciwko kurdyjskim rebeliantom. Atak przeprowadzono drogą lądową i powietrzną na tereny północnego Iraku opanowane przez separatystów.
czytaj więcej »
  
ed [ 22-10-2007 ]
Choć władze chińskie ogłosiły surowe zakazy i wprowadziły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, mnisi z lhaskich klasztorów postanowili uczcić odznaczenie dalajlamy Złotym Medalem Kongresu.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl