Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Narasta konflikt Japonii i Chin o sporne wyspy na Morzu Wschodniochińskim               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Karolina Czaja [ 17-08-2008 ]
„Mimo trwających w Pekinie igrzysk, chińskie władze represjonują i torturują Tybetańczyków” - powiedział Dalajlama XIV w wywiadzie dla francuskiej stacji telewizyjnej TF1.
czytaj więcej »
  
Alicja Rakowska [ 13-08-2008 ]
A przede wszystkim poruszymy władze Chińskiej Republiki Ludowej. Tak przynajmniej chyba myślą internauci. Sprawa uciśnienia Tybetu jest gorąca i coraz więcej ludzi chce się przyczynić do „pomocy” biednym uciśnionym Tybetańczykom. Trudno się dziwić, każdy lubi być pomocny i w sumie nie ma w tym nic złego. Pierwszy nonsens tej pomocy polega na tym, że prawa człowieka nie są łamane tylko w Tybecie. Dlaczego chcemy pomagać tylko Tybetańczykom, kiedy niemal na całym Dalekim Wschodzie są łamane prawa człowieka?
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
W Pekinie nie ustają próby wykorzystania igrzysk do przypomnienia o chińskiej okupacji Tybetu. W środę kolejnym obcokrajowcom udało się rozwiesić w pekińskim Parku Mniejszości Narodowych Chin transparent z napisem „Wolny Tybet”. To jedna z protybetańskich akcji przeprowadzonych najbliżej głównych obiektów olimpijskich.
czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 10-08-2008 ]
W autonomicznym regionie Sinkiangu, na północnym-zachodzie Chin, doszło do nocnych eksplozji. Chińskie władze podejrzewają, że to zamach zorganizowany przez terrorystów z Islamskiego Ruchu Wschodniego.
czytaj więcej »
  Prolog Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
[ 08-08-2008 ]
Dziś otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Przed swoją wizytą w Chinach prezydent USA George W. Bush skrytykował władze tego kraju. Na inauguracji Igrzysk nie pojawią się przywódcy najważniejszych państw europejskich. 
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 07-08-2008 ]
Nepalskie władze podały, że około dwóch tysięcy tybetańskich uchodźców zorganizowało antychińską demonstrację. Na dzień przed otwarciem igrzysk w Pekinie protestujący wyszli na ulice Katmandu ubrani w  koszulki ze sloganami „Uwolnić Tybet”, „Zakończyć zabijanie Tybetańczyków”.
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 07-08-2008 ]
Dwóch Brytyjczyków i dwóch Amerykanów protestujących w środę w sprawie Tybetu muszą opuścić Chiny w ciągu 24 godzin. Jako uzasadnienie pekińskie Biuro Bezpieczeństwa Publicznego podało, że cudzoziemcy ci „naruszyli ład publiczny i chińskie prawo”. Mimo tego wciąż pojawiają się nowe grupy sprzeciwiających się chińskiej polityce.
czytaj więcej »
  Chiny: pierwsze „olimpijskie” aresztowania
Jakub Noch [ 06-08-2008 ]
Jak informują międzynarodowi korespondenci z Chin, w środę  przed stadionem olimpijskim w Pekinie zatrzymano czworo cudzoziemców – dwoje Brytyjczyków i dwóch obywateli USA, którzy protestowali przeciwko chińskiej okupacji Tybetu.
czytaj więcej »
  George W. Bush jedzie to Chin
[ 05-08-2008 ]
Początek azjatyckiej pielgrzymki George'a Busha. Prezydent USA zamierza spotkać się w przedstawicielami najważniejszych państw Azji Wschodniej. Prezydent weźmie także udział w inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
czytaj więcej »
  
[ 02-08-2008 ]
Sytuacja na linii Chiny – międzynarodowe media uległa drastycznemu zaognieniu, gdy jedna ze stacji telewizyjnych opublikowała zakazane zdjęcia z zamkniętych przygotowań do ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl