Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Narasta konflikt Japonii i Chin o sporne wyspy na Morzu Wschodniochińskim               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Agnieszka Cichocka [ 18-11-2008 ]
Rzecz chińskiego MSZ złożył oświadczenie, z którego wynika, że Chiny nie planują wysłać sił zbrojnych do Afganistanu w ramach międzynarodowych sił ISAF.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 06-11-2008 ]
Podczas rozmów władz chińskich z delegacją wysłanników Dalajlamy, Chiny nie wyraziły zgody na pomysł jakiejkolwiek, nawet połowicznej niepodległości Tybetu - donosi chińska agencja prasowa Xinhua.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 02-11-2008 ]
Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV powiedział dziennikarzom w Tokio, że Chiny skazały Tybet na śmierć. Od piątku przebywa on w Japonii w z prywatną wizytą, w trakcie której weźmie udział w seminarium w Stowarzyszeniu Buddyjskim Prefektury Fukuoka.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 23-10-2008 ]
Tegorocznym laureatem nagrody im. Andrieja Sacharowa został chiński dysydent Hu Dżia. Mimo ostrzeżeń wysyłanych z Pekinu, Parlament Europejski postanowił docenił działalność chińskiego opozycjonisty, przyznając jedną z najbardziej prestiżowych nagród.
czytaj więcej »
  
[ 22-10-2008 ]
Dzisiaj w Pekinie, podczas prezentacji raportu Światowej Organizacji Zdrowia, eksperci ONZ wyrazili głębokie zaniepokojenie jakością chińskiej żywności, sugerując jednocześnie pilną potrzebę reformy chińskiego systemu kontroli produkcji.
czytaj więcej »
  Dysydent dostanie Nobla
Kinga Marciniak [ 10-10-2008 ]
„To brutalne mieszanie się w wewnętrzne sprawy Chin” - tak Pekin skomentował szanse chińskiego dysydenta Hu Jia na otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla.
czytaj więcej »
  
[ 28-09-2008 ]
Chiny kontynuują podbój kosmosu. Misja kosmiczna rakiety Shenzhou VII zakończyła się sukcesem - ogłosiły chińskie władze. Astronauci, biorący udział w misji, bezpiecznie powrócili na Ziemię.
czytaj więcej »
  Taro Aso nowym premierem Japonii
[ 24-09-2008 ]
Japończycy mają nowego premiera. Jest nim Taro Aso, kandydat Partii Liberalno-Demokratycznej. Izba Reprezentantów (niższa izba w japońskim parlamencie) zatwierdziła jego kandydaturę w miejsce Yasuo Fukudy, który niedawno podał się do dymisji.
czytaj więcej »
  Aso krok od stanowiska premiera
[ 22-09-2008 ]
Taro Aso został wybrany szefem Partii Liberalno-Demokratycznej. W środę zostanie on najprawdopodobniej nowym premierem, zastępując na tym stanowisku Yasuo Fukyudę, który w sierpniu podał się do dymisji.
czytaj więcej »
  Hugo Chavez – prezydent Wenezueli
Andrzej Gwarda [ 30-08-2008 ]

Hugo Chavez, urząd prezydenta Wenezueli sprawuje od roku 1998. Jest uważany za polityka zdecydowanie antyamerykańskiego, preferującego silną politykę społeczną. Ukończył Akademię Wojskową w Caracas oraz podyplomowe studia z zakresu nauk politycznych. Do pierwszych wyborów szedł z hasłami ściślejszej integracji między krajami Ameryki Łacińskiej, przeciwstawieniu się neoliberalnemu modelowi gospodarczemu oraz przeciwstawieniu się procesowi globalizacji. Dosyć radykalna retoryka przedwyborcza spowodowana była kryzysem oraz chaosem, który w ówczesnym okresie szalał w Wenezueli. Mimo znacznych dochodów ze sprzedaży ropy naftowej, nie sposób było zaradzić coraz większym problemom dotykającym ten kraj. Swój elektorat Chavez oparł na najbiedniejszej części wenezuelskiego społeczeństwa, która pozbawiona niezbędnych środków do życia oraz najmocniej pokrzywdzona nierówną dystrybucją dochodów ze sprzedaży surowców energetycznych uwierzyła w populistyczne hasła byłego wojskowego (Chavez jest byłym pułkownikiem armii wenezuelskiej).

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl