Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Turkmenistan: Podyktatorski blues               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 14-08-2008 ]
Gruziński parlament zgodnie przegłosował wystąpienie Gruzji ze Wspólnoty Niepodległych Państw, organizacji skupiającej większość byłych republik ZSRR.
czytaj więcej »
  
[ 22-02-2008 ]
Dziś podczas nieformalnego szczytu Wspólnoty Niepodległych Państw prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że pod rządami Dmitrija Miedwiediewa polityka Moskwy na obszarze Wspólnoty nie ulegnie zmianie.
czytaj więcej »
  Reformatorski szczyt WNP w Duszanbe?
Jakub Noch [ 05-10-2007 ]
Dziś w Duszanbe rozpoczyna się szczyt WNP. Według założeń ma on służyć „przyspieszeniu procesów integracyjnych i nadaniu im nowej jakości” – poinformował sekretarz wykonawczy organizacji Władimir Ruszajło. Październikowy szczyt wydaje się być próba kolejnego ożywienia, zdającej się być martwą na arenie międzynarodowej organizacji. I choć ma on być manifestacją ścisłej wspólnoty i reform to nie pojawi się na nim wielu polityków z krajów WNP,  w tym przede wszystkim prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Tak wiec wydaje się, że WNP stała się kolejnym gasnącym „klubem prezydentów”.
czytaj więcej »
  Mieszane reakcje na obchody urodzin prezydenta
[ 27-07-2007 ]
Czy prezydent przyzwala na rosnący kult jego osoby? Pięć miesięcy po wyborze Gurbanguly’ego Berdymuhammedova na prezydenta Turkmenistanu, obserwatorzy wciąż są podzieleni w opiniach, czy rzeczywiście dąży do głębokich reform, czy też powróci do dyktatorskiego stylu rządów jego poprzednika -  Saparmurata Niazova.
czytaj więcej »
  
[ 12-05-2007 ]
Prezydenci Rosji, Turkmenistanu i Kazachstanu podpisali porozumienie o budowie gazociągu wzdłuż Morza Kaspijskiego.
czytaj więcej »
  Wybory w Turkmenistanie
Magdalena Milej [ 11-02-2007 ]

W Turkmenistanie Zakończyły się wybory prezydenckie. Obywatele wybierali nowego przywódcę po ubiegłorocznej śmierci Saparmurata Nijazowa. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że wygra obecny p.o. prezydenta – Kurbanguły Bedymchammedow.

czytaj więcej »
  Armenia: Klimat autocenzury
Gegham Vardanian z Erewania [ 02-01-2007 ]

W armeńskiej telewizji panują obecnie nowe zasady dziennikarskie, znane wszystkim. Dziennikarze twierdzą, iż nie ma oficjalnego nadzoru, ale panuje swoisty klimat autocenzury.

czytaj więcej »
  
[ 31-10-2006 ]

Jak wyliczyła jedna z rosyjskich gazet, prezydent Rosji Władymir Putin, potrzebowałby najpierw 2 lat, by wysłuchać a potem ponad 12 lat, by odpowiedzieć na każde z ponad 2,3 miliona pytań, które napłynęły do redakcji programu „Bezpośrednia linia z prezydentem”. Programu, który corocznie gromadzi przed telewizorem miliony Rosjan czekających na to, co powie im prezydent. E-polityka przedstawia najciekawsze i najważniejsze fragmenty wypowiedzi W. Putina.

czytaj więcej »
  
News Briefing Central Asia [ 07-10-2006 ]
Obserwatorzy polityki z NBCentralAsia mówią, że stosunki między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Turkmenistanem są wzmacniane przez potencjał inwestycyjny tego kraju, który może wyciągnąć zaoszczędzony w Zatoce kapitał.
czytaj więcej »
  
ed [ 06-04-2006 ]

Praskie Biuro Radia Wolność, finansowane przez USA, doniosło, że Dzhumadurdy Ovezov i Meretmuhammet Khommadov zostali zwolnieni 17 marca.

czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl