Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Po Bada Dashain               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 28-05-2008 ]
Nepal staje się republiką. Ostatnie dni to triumf nepalskiej quasi-rewolucji, przynoszący kres trwającej od ponad 240 lat monarchii.
czytaj więcej »
  
[ 25-03-2008 ]
Około stu uczestników antychińskiej manifestacji, w której udział wzięli uchodźcy z Tybetu oraz buddyjscy mnisi, zostało aresztowanych w Katmandu przez nepalską policję.
czytaj więcej »
  Koniec jednej z najstarszych monarchii
[ 24-12-2007 ]
Nepal stanie się republiką. Oznacza to upadek monarchii, która została ustanowiona już w XIII wieku.
czytaj więcej »
  
[ 05-11-2007 ]
Rząd Nepalu będzie przygotowywał się do przekształcenia kraju w republikę, jednak narazie kraj pozostanie królestwem. Do takiego kompromisu doszli politycy nepalskiego parlamentu po ponadtygodniowym sporze.
czytaj więcej »
  
ed [ 08-08-2007 ]
Rząd Nepalu - naruszając przepisy prawa międzynarodowego - wydał władzom chińskim młodego mężczyznę, który po ucieczce z Tybetu zamieszkał w Indiach. To pierwszy udokumentowany przypadek refoulementu (deportacji do kraju, w którym mogą grozić prześladowania) od głośnej sprawy z maja 2003 roku i wydania Chinom osiemnaściorga Tybetańczyków (w tym nieletnich), którzy byli później przez wiele miesięcy więzieni i torturowani.
czytaj więcej »
  
[ 17-08-2006 ]
Nepalscy maoiści nie wejdą do rządu jedności narodowej, dopóki w kraju nie nastąpią fundamentalne zmiany konstytucyjne - poinformował lider ruchu, Puszpa Kamal Dahal, znany lepiej pod polowym pseudonimem Praczanda.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 27-03-2006 ]
Uwolniono czworo Polaków uprowadzonych w Nepalu - podała agencja Associated Press.
czytaj więcej »
  Porwani w Nepalu
AZ [ 27-03-2006 ]
Nepalscy maoiści porwali czwórkę polskich obywateli. Serwis interenetowy Nepalnews twierdzi, że czwórka Polaków jest zaginiona już od pięciu dni. Polacy zaginęli w okręgu Dolakha na wschód od Katmandu, stolicy Nepalu.
czytaj więcej »
  Kronika ONZ 6/2005 (16)
[ 13-03-2005 ]

W drugim tygodniu lutego świat zelektryzowało, choć nie była to wielka niespodzianka, oświadczenie rządu Korei Północnej, którzy przyznał się do posiadania broni atomowej. W Togo w wyniku zamachu stanu doszło do przekazania władzy ze zmarłego ojca na syna. Nieoczekiwanie do dymisji podała się wysoka urzędniczka z najbliższego otoczenia Kofiego Annana, co wielu łączy z aferą "Ropy za żywność".

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 4/2005 (14)
[ 01-03-2005 ]

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia stycznia, nie tylko w świecie ONZ, były obchody 60. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. W Nowym Jorku na specjalnej, pięciogodzinnej sesji zebrało się Zgromadzenie Ogólne. Jednak pomimo gorzkiej lekcji sprzed 60 lat, okrucieństwa trwają w różnych zakątkach świata. W opisywanym tygodniu w jednej tylko akcji sudańskiego lotnictwa w regionie Darfur zginęło ponad 100 cywili.

czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl