Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kronika wyborcza / Kronika wyborcza: listopad 2006               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 10-11-2007 ]

W październiku cała Polska żyła przedterminowymi wyborami do Sejmu i Senatu. Tym niemniej e-Polityka.pl przedstawia Państwu także rezultaty pozostałych elekcji. Zaczynamy od wrześniowych, zaległych wyników wyborów do ekwadorskiej konstytuanty, a następnie Etiopia, Kirgizja, Kiribati, Kostaryka, Oman, Pakistan, Słowenia, Szwajcaria, Togo i Turcja.

czytaj więcej »
  
Arkadiusz Caryk [ 01-03-2010 ]
Parlamentarne i lokalne wybory w Tadżykistanie nie spełniły podstawowych standardów demokracji – ogłosiła Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Zastrzeżenia obserwatorów budziły przede wszystkim: wysoka liczba głosów oddanych przez pośredników bądź w imieniu rodziny oraz przypadki wielokrotnego głosowania.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: luty 2008
[ 10-03-2008 ]

W lutym oczy całego świata były zwrócone na Pakistan, w którym tuż przed wyborami przeprowadzono udany zamach na ikonę tamtejszej opozycji, Benazir Bhutto. Niepokoje, tym razem powyborcze, miały też miejsce w Armenii, choć obserwatorzy zagraniczni nie potwierdzają oskarżeń opozycji o fałszerstwa. Raúl Castro oficjalnie został przywódcą Kuby, zaś prezydenci Czech oraz Trynidadu i Tobago zapewnili sobie drugie kadencje. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Belize, Cypru, Dżibuti, Monako, Serbii i Szwajcarii.

czytaj więcej »
  Belgii grozi rozpad
Arkadiusz Szymczyk [ 13-11-2007 ]
W Belgii od ponad pięciu miesięcy trwa chaos, spowodowany nie możnością stworzenia rządu. Skonfliktowani ze sobą niderlandzkojęzyczni Flamandowie i francuskojęzyczni Walonowie nie mogą dojść do porozumienia i coraz bardziej realne jest widmo podziału państwa a co za tym idzie rozpadu Królestwa Belgii. W mediacje włączył się król Albert II.
czytaj więcej »
  
[ 22-10-2007 ]

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Szwajcarii wygrała Szwajcarska Partia Ludowa (SVP). Według wstępnych wyników, skrajnie prawicowa partia zdobyła 28,8% głosów.

czytaj więcej »
  
[ 10-10-2007 ]

Media zagraniczne najwięcej uwagi poświęciły w ubiegłym miesiącu bardzo ważnym wyborom na Ukrainie, a także interesującemu głosowaniu w Grecji. Nie były to jedyne wybory września, bowiem do urn poszli także mieszkańcy Gwatemali, Jamajki, Madagaskaru, Maroka i Sierra Leone, zaś obywatele San Marino poznali nowych kapitanów-regentów. Prezentujemy także zaległe wyniki wyborów na Kiribati i w Kongu-Brazzaville.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: czerwiec 2007
[ 10-07-2007 ]

W czerwcu mogliśmy śledzić wybory parlamentarne w Belgii i Francji – dwóch ważnych krajach Unii Europejskiej, a także w Senegalu. Ponadto Szwajcarzy głosowali w drugim w tym roku referendum, zaś Izrael i Samoa poznały nowe głowy państwa.

czytaj więcej »
  
[ 10-05-2007 ]

W marcu oczy całego świata były zwrócone w stronę Francji i trwającej kampanii przed I turą wyborów prezydenckich. Poza tym do urn poszli także Ekwadorczycy, Malijczycy, Nigeryjczycy, Syryjczycy, mieszkańcy Madagaskaru, Timoru Wschodniego oraz Wallis i Futuny.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: marzec 2007
[ 10-04-2007 ]

W dwóch pokrewnych państwach – Estonii i Finlandii – odbyły się wybory parlamentarne, w których zwycięzcami okazały się partie rządzących, trójpartyjnych koalicji. Ponadto Mauretańska junta zakończyła ostatni etap normalizacji, przeprowadzając wybory prezydenckie, zaś referendum w Egipcie ma oznaczać „koniec demokracji”, choć po bliższym przyjrzeniu się widać, jak bardzo uproszczona jest to wizja świata. Ponadto do urn poszli Mikronezyjczycy i Szwajcarzy, zaś w San Marino parlament wybrał głowę państwa na kolejną kadencję.

czytaj więcej »
  
[ 10-01-2007 ]

W kończącym rok 2006 miesiącu odbył się szereg wyborów. Żadne jednak nie wzbudziły szerszego zainteresowania świata (może poza przewidywalnym zwycięstwem w kolejnych wyborach prezydenckich Hugo Cháveza w Wenezueli) – tym bardziej zapraszamy do poznania nieznanych w Polsce, a interesujących wydarzeń ze świata polityki. Swoje parlamenty wybrali obywatele Bahrajnu, Gabonu, Mauretanii, Saint Lucii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowego prezydenta wybrał Szwajcarom tamtejszy parlament, zaś do zmian na najwyższym stanowisku w państwie – mimo wyborów – nie doszło na Madagaskarze i w Naddniestrzu. W tym ostatnim jedyna zmiana dokona się na stanowisku wiceprezydenta, którym został kandydat urodzony… we Wrocławiu.

czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl