Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kronika wyborcza / Kronika wyborcza: październik 2006               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Bezprecedensowe wybory w Austrii
[ 28-09-2008 ]
Dziś rano rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne w Austrii. Wybory  stały się koniecznością po rozpadzie koalicji Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPOe) i konserwatywnej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP). Do urn wyborczych po raz pierwszy pójdą 16 - i 17-latkowie.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: lipiec 2007
[ 10-08-2007 ]

W lipcu odbywa się zazwyczaj mniej wyborów niż w inne miesiące roku. Tym razem nowe głowy państwa poznały Albania, Górski Karabach, Indie i Wietnam, zaś deputowanych do parlamentu wytypowali Turcy. Łotysze zaś wzięli udział w referendum. Kronika wyborcza podaje Państwu również zaległe wyniki wyborów parlamentarnych na Filipinach i Timorze Wschodnim.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: maj 2007
[ 10-06-2007 ]

Maj to tradycyjnie miesiąc gęsto zapełniony wyborami. Na półkuli północnej skończyła się już zima, a nie zaczęły jeszcze wakacje, a zarazem wybory parlamentarne na wiosnę umożliwiają optymalną ilość czasu na przygotowanie budżetu na kolejny rok. Z tego względu o nowe skład parlamentu wzbogaciły się: Algieria, Armenia, Bahamy, Burkina Faso, Irlandia, Islandia, Seszele, Wietnam. Ponadto Bułgarzy wybrali swoich posłów do Parlamentu Europejskiego, zaś obywatele Francji i Timoru Wschodniego – prezydenta. Za Łotyszy wyboru głowy państwa dokonał parlament, Syryjczycy zatwierdzili jego decyzję w tej kwestii, Rumuni odmówili parlamentowi zatwierdzenia impeachmentu prezydenta Traiana Băsescu, zaś tureckim deputowanym wybór prezydenta z uwagi na proceduralne kruczki po prostu się nie udał.

czytaj więcej »
  
[ 20-02-2007 ]
Bułgarzy wykazują na razie niewielkie zainteresowanie wyborami do Parlamentu Europejskiego.
czytaj więcej »
  
[ 31-10-2006 ]
Po trzech tygodniach negocjacji austriacka prawica zerwała rozmowy koalicyjne z socjaldemokratami. Austrii grożą przedterminowe wybory parlamentarne.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 30-10-2006 ]
Obecny prezydent Bułgarii Georgi Pyrwanow zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich, otrzymując 75,9% głosów - podała Centralna Kmisja Wyborcza po obliczeniu 99,11% głosów.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 27-10-2006 ]
Wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Bułgarii, która odbędzie się w niedzielę, wydają się przesądzone.
czytaj więcej »
  
[ 23-10-2006 ]
Ubiegający się o ponowną kadencję prezydent Bułgarii Georgi Pyrwanow uzyskał 64 procent głosów w niedzielnej pierwszej turze wyborów prezydenckich - pokazują dane obejmujące ok. 99,76 procent oddanych głosów.
czytaj więcej »
  
[ 08-10-2006 ]
W sobotnich wyborach parlamentarnych na Łotwie najwięcej głosów uzyskała Partia Ludowa(prawie 20%), która współtworzy ustępujący rząd. Drugie miejsce zajęła Unia Zielonych i Związku Rolników(17%)- koalicyjny partner Partii Ludowej.
czytaj więcej »
  
[ 02-10-2006 ]
 Po wczorajszych wyborach parlamentarnych w Austrii tamtejsze media zastanawiają się nad przyszłym podziałem władzy. Prasa spodziewa się powrotu tzw. "dużej koalicji", złożonej z dwóch niemal równie silnych partii politycznych.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl