"Fidel zdrowieje" - poinformował triumfalnie na łamach hawańskiej prasy Raul Castro. Podziękował też lekarzom i personelowi medycznemu za znakomitą opiekę, jaką otoczyli jego chorego brata.
Po tym jak cztery lata temu Fidel Castro oddał władze w ręce brata Raula, dzisiaj pokazał się publicznie zapewniając wszystkich o swojej świetnej formie
Według kubańskiego przywódcy przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Barackowi Obamie było „pozytywnym krokiem” stanowiącym sprzeciw „ludobójczej polityce” uprawianej przez poprzednich prezydentów USA.
Amerykańska administracja o następny rok przedłużyła embargo na wymianę handlową z Kubą. Utrzymanie trwającej od początku lat sześćdziesiątych sankcji, zdaniem prezydenta Obamy, leży w interesie narodowym Stanów Zjednoczonych.
Fidel Castro, obecnie formalny przywódca kubańskiej partii komunistycznej, zrzekł się prezydentury w 2008 roku ze względów zdrowotnych. Istniały pogłoski, iż jego stan zdrowia wciąż się pogarsza. Wczoraj pokazał się po raz pierwszy w kubańskiej telewizji od 18 czerwca 2008 roku.
Afera szpiegowska w USA. Wysoki rangą urzędnik amerykańskiego Departamentu Stanu Walter Kendall Myers razem z żoną przez 30 lat szpiegował na rzecz Kuby Fidela Castro. Miał dostęp do ściśle tajnych dokumentów. Teraz grozi im nawet 35 lat więzienia.
Jak podaje PAP, w pierwszym dniu Szczytu Ameryk prezydent Obama zadeklarował gotowość Stanów Zjednoczonych do nawiązania kontaktu z rządem kubańskim. W konferencji odbywającej się w Port of Spain, stolicy Republiki Trynidadu i Tobago, uczestniczą liderzy demokratycznych krajów Półkuli Zachodniej. Kuba jest wykluczona ze spotkania.
Zgodę na zniesienie części sankcji, które nałożono na reżim Fidela Castro za czasów George’a W. Busha wydał amerykański Senat. Wcześniej taką decyzję podjęła także Izba Reprezentantów. Zniesione zostaną restrykcje na podróżowanie na Kubę i na przekazy pieniężne, które były kierowane przez kubańskich imigrantów do rodzin na wyspie.