Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Czemu służy majstrowanie przy ordynacji?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 09-08-2007 ]

Od kilku tygodni mamy do czynienia z cyrkiem w polskiej polityce. Niestety cyrk ten zorganizowały partie koalicji rządzącej, która to z kolei jest, a jakoby jej nie było. Politycy trzech sprawujących władzę ugrupowań mocują się między sobą i próbują przekonać opinię publiczną do tego, które z nich jest uczciwsze i działa w lepiej pojętym interesie Polski i Polaków. Miło jest wprawdzie słuchać, kiedy ludzie dzierżący w ręku ster państwa chcą przychylić nieba wyborcom, a przy okazji pokazać, jakimi są wspaniałymi politykami. Niestety obecna sytuacja w nikim nie wzbudza uśmiechu (nawet politowania).

czytaj więcej »
  Przystawki jednak niestrawne
Marcin Jurzysta [ 07-08-2007 ]

Jeszcze miesiąc temu, gdy premier Kaczyński zdymisjonował Andrzeja Leppera, wydawało się, że przystawki zostały ostatecznie skonsumowane. Dziś, gdy LiS wierzga i nie daje się wypchnąć z koalicji, okazuje się, że potrawa w postaci kontrowersyjnych koalicjantów może być niestrawna…

czytaj więcej »
  Szopka (nowo)roczna
Tomasz Sawicki [ 06-08-2007 ]

W ostatnim czasie polityka w Polsce osiągnęła stan wyczekiwania, wyczekiwania na coś co się może zdarzyć, jednak nie musi. Czekamy, co powie Andrzej Lepper, co powie Jarosław Kaczyński, a na dokładkę: co powie Roman Giertych. Publicyści od dłuższego czasu lansują tezę, że Lepper jest upokorzony i że daje się dalej upokarzać pozostając w koalicji. Po co mu to?

czytaj więcej »
  Pisowczycy i lisowczycy
[ 02-08-2007 ]

Rozgrywki w obozie rządzącej koalicji w ostatnich tygodniach przyniosły nam nowego gracza partyjnego na krajowej scenie politycznej. Tak zwane pisowskie przystawki, a więc dwóch mniejszych koalicjantów, czyli Liga Polskich Rodzin i Samoobrona w obliczu prowokacyjnej i agresywnej postawy ugrupowania premiera Jarosława Kaczyńskiego postanowiły utworzyć LiS. Czy jednak ten chytry plan, o czym świadczy już sam skrót formacji Liga i Samoobrona nie jest raczej łabędzim śpiewem jej liderów w osobach Romana Giertycha i Andrzeja Leppera?

czytaj więcej »
  Co pan na to, obywatelu
[ 21-07-2007 ]

Gdyby dociekliwy matematyk powziął sobie za cel graficzne przedstawienie tego, co dzieje się w polskiej polityce od momentu oddania władzy przez lewicę w 2005 roku i przekazania jej tym samym w ręce braci Kaczyńskich, wyszłaby mu gigantyczna sinusoida. Koalicja telepie się raz w jedną stronę, raz w drugą, znamionując swoją ogólną kruchość i szczególną troskę o własne dobro. Temu tworowi wyraźnie brak braterskiej miłości i ciepła wynikającego z chęci dawania tego, co najlepsze, nie sobie, ale ludziom i państwu.

czytaj więcej »
  Ale o co chodzi?
[ 19-10-2006 ]

Wydarzenia ostatnich tygodni na rodzimej scenie politycznej stają się coraz bardziej niezrozumiałe dla przeciętnego wyborcy. Może on czuć się naprawdę zagubiony, albowiem to, z czym mamy obecnie do czynienia staje się coraz mniej zrozumiałe także dla zawodowych obserwatorów wydarzeń politycznych. Pełno jest negocjacji, dyskusji, kompromisów, paktów, porozumień, sporów, itp. Problem jednak w tym, że już nie wiadomo, kto, z kim, o czym lub o co. Mimo szumnych zapowiedzi radykalnej zmiany na lepsze w funkcjonowaniu włodarzy kraju to wydaje się, że jeszcze z takim politycznym show nie mieliśmy do czynienia po 1989 roku.

czytaj więcej »
  
Ewelina Ziarnik [ 18-11-2007 ]
W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" były premier Jarosław Kaczyński powiedział: Bez koalicji z LPR i Samoobroną nic nie mogliśmy w Polsce zmienić. Mam nadzieję, że historycy to kiedyś docenią, a Pan Bóg wybaczy moralne i estetyczne braki tego przedsięwzięcia.
czytaj więcej »
  
Magda Dunin-Markiewicz [ 24-10-2007 ]
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2007. 41,51 % poparcia społeczeństwa i 209 mandatów uzyskała PO, 32,11 % Polaków głosowało natomiast na PiS i zapewniło partii 166 miejsc w Sejmie.
czytaj więcej »
  Repetytorium wyborcze 2007
[ 17-10-2007 ]

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Komitetów wyborczych jest znacznie mniej niż w poprzednich wyborach – jest to skutek krótszego czasu na zbieranie podpisów, bowiem niniejsze wybory są skutkiem skrócenia kadencji parlamentu. e-Polityka.pl tradycyjnie stara się dopomóc Państwu w wyborze właściwej partii, prezentując w sposób skrócony wszystkie startujące ugrupowania oraz ich najważniejszych kandydatów zarówno na posłów jak i na senatorów w każdym z okręgów wyborczych. Na koniec przedstawiamy Państwu techniczne szczegóły wyborów oraz listę miast zagranicą, w których w omawianych wyborach będzie można zagłosować.

czytaj więcej »
  Gfk Polonia: remis PO i PiS
Magda Dunin-Markiewicz [ 16-10-2007 ]
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie października, zarówno PO, jak i PiS uzyskałyby 33-procentowe poparcie - wynika z sondażu Gfk Polonia, który przeprowadzony został na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita"
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl