Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Sondaż: Ukraincy rozczarowani polityką               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Kryzys koalicji juszczenkowskiej
Zbigniew Ekiert z Kijowa [ 09-09-2005 ]

O konflikcie między najwyższymi przedstawicielami władzy wykonawczej Ukrainy mówiono od dawna. Tymoszenko-Poroszenko-Zinczenko. Trójka polityków wagi ciężkiej nie mogła podzielić między sobą pełnomocnictw.

czytaj więcej »
  
Zbigniew Ekiert z Kijowa [ 30-08-2005 ]

W poniedziałek do Kijowa przybyli amerykańscy senatorowie, republikanin Richard Lugar i demokrata Barack Obama, którzy spotkali się z najwyższymi przedstawicielami tutejszych władz. Ostatni raz pan Lugar przebywał z wizytą na Ukrainie podczas pamiętnych, wręcz historycznych zimowych wyborów prezydenckich. Był wtedy osobistym przedstawicielem prezydenta George’a Busha.

czytaj więcej »
  
[ 22-05-2005 ]

Niski poziom życia, nieprzestrzeganie praw człowieka, korupcja na każdym szczeblu, a zwłaszcza w służbie zdrowia i w sektorze edukacyjnych – to cechy charakteryzujące aktualny stan rzeczy na Ukrainie. Pomarańczowa rewolucja, która odbiła się głośnym echem w Europie, okazała się skuteczna tylko w zakresie rozwiązań politycznych i mentalności, nie wnosząc jak na razie istotnych zmian w najbardziej skorumpowane sektory. Zmiany w tej podstawowej, widzialnej sferze potrzebują więcej czasu, aniżeli trzy miesiące nowej władzy. Pomimo braku spektakularnych i odczuwalnych zmian na lepsze obecny stan świadomości społecznej cechuje otwartość na działania ze strony władzy, również w zakresie polityki międzynarodowej.

czytaj więcej »
  
[ 28-04-2005 ]

12 kwietnia br. bramy Uniwersytetu Warszawskiego otworzyły się dla człowieka, który stał się żywym symbolem. Symbolem demokracji i pozytywnych zmian, jakie w ostatnim półroczu zdarzyły się na Ukrainie. Głównym bohaterem spotkania ze studentami był prezydent Ukrainy, Wiktor Andrijowycz Juszczenko.

czytaj więcej »
  Ukraina wycofuje wojska z Iraku
[ 18-03-2005 ]

Podobnie jak w wielu innych krajach europejskich tak i na Ukrainie zbrojna interwencja Stanów Zjednoczonych w Iraku nie cieszyła się poparciem ze strony społeczeństwa. Również na forum parlamentarnym udział ukraińskich wojsk w powojennej operacji pokojowej był kwestią drażliwą, uzależnianą przez środowiska opozycyjne od posunięć ONZ. Pomimo potępienia przez parlament i władze w Kijowie zbrojnej agresji na Irak, po zakończeniu działań wojennych Ukraina wysłała swoje wojska wyłącznie jako oddziały stabilizacyjne.

czytaj więcej »
  
Andrzej Zabielski [ 04-03-2005 ]

Wszystko wydaje się jasne. Od pewnego czasu Wiktor Juszczenko jest już prezydentem Ukrainy, jego najbliższa z czasów grudniowej Pomarańczowej Rewolucji współpracowniczka Julia Tymoszenko, premierem. Jaka więc przyszłość czeka naszego wschodniego sąsiada? Każda rewolucja ma to do siebie, ze budzi masowe oczekiwania społeczeństwa, które ją poparło. Oczekiwania te, nie zawsze muszą zostać zrealizowane.

czytaj więcej »
  
[ 09-01-2005 ]

5 stycznia w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy warszawskim Trakcie Królewskim odbyła się debata pt. "Wschód-Zachód. Perspektywy dla Ukrainy". W dyskusji, zorganizowanej wspólnie przez Centrum Młodych Dyplomatów i Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" wzięli udział dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, dr Andrzej Szeptycki, Radca-Minister Ambasady Ukrainy w RP Andrij Deszczycia oraz poseł na Sejm Sławomir Nowak (PO). e-Polityka.pl była patronem medialnym przedsięwzięcia.

czytaj więcej »
  
Piotr Trzaskowski [ 08-01-2005 ]

Czy polska flaga może być przepustką do entuzjastycznego przyjęcia w Kijowie? W czasie Pomarańczowej Rewolucji, tak. Z warszawskiej perspektywy zjawisko to wyglądało imponująco: milion ludzi na Majdanie (kijowskim placu Niepodległości), niestygnący entuzjazm, trwający przeszło miesiąc, gorące przyjęcie polskich polityków. Szybko pojawiły się pytania, czy obraz pokazywany nam przez media nie został upiększony? Przecież nikt w Polsce (poza skrajnymi środowiskami na prawicy i lewicy) nie krył poparcia dla obozu Juszczenki, a przy takim nastawieniu nie trudno o nieścisłości. Najpewniejszym sposobem, by to sprawdzić był wyjazd do Kijowa.

czytaj więcej »
  
[ 25-12-2004 ]

20 grudnia odbyła się druga debata telewizyjna kandydatów na urząd prezydenta Ukrainy. Była ona mniej oficjalną, aniżeli pierwsze spotkanie na falach eteru, gdyż miała formę dyskusji umożliwiającej stawianie odpowiedzi i wymianę zdań. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, chociaż nie zabrakło drażniących pytań, a czasami oskarżeń. Niestety żaden z polityków nie odnosił się wprost do stawianych mu pytań przez kontrkandydata, lecz je interpretował i komentował.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2004
[ 12-12-2004 ]

Ostatni piątek był Światowym Dniem Praw Człowieka, w którym wciąż niestety mówi się raczej o wyzwaniach i potrzebach, niż sukcesach i osiągnięciach. W pierwszej części tygodnia, grupa amerykańskich kongresmenów zażądała głowy Kofiego Annana w związku z rzekomymi nieprawidłościami w nieistniejącym już programie "Ropa za żywność". Jednak administracja prezydenta Busha szybko odcięła się od płynącej z Kapitolu krytyki Annana.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 22 23 24 25 26 27 28 29 30  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl