Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Sondaż: Ukraincy rozczarowani polityką               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 28-02-2006 ]
Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał z ukraińskim prezydentem Wiktorem Juszczenką, zadeklarował, że Polska będzie rzecznikiem aspiracji Ukrainy do integracji z Unią Europejską i NATO. Podróż ma potwierdzić specjalne stosunki między oboma krajami oraz potwierdzić rolę polski jako adwokata Ukrainy .
czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 26-01-2006 ]

Właśnie minął rok od objęcia fotela prezydenta Ukrainy przez Wiktora Juszczenkę po triumfie pomarańczowej rewolucji. Podsumowując ten okres, Juszczenko zwrócił uwagę również na kryzys polityczny, który po raz kolejny, w krótkiej historii państwa, wpływa dezorganizująco na organy władzy. Oficjalnie wywołany zmianami w konstytucji, spór staje się przyczyną pytania o legalność działań rządu. Czy władzy uda się przezwyciężyć niezgodności i zadbać o uczciwe wybory w marcu, a w efekcie wyłonić wreszcie stabilną  większość?

czytaj więcej »
  Koniec gazowej wojny
Piotr Tarasiuk [ 08-01-2006 ]

Wreszcie udało się zakończyć spór rosyjsko-ukraiński w sprawie dostaw gazu i uniknąć w ten sposób „wojny gazowej”, chociaż media ogłosiły już jej wybuch. Pytanie tylko na jak długo moskiewskie porozumienie powstrzyma władze rosyjskie przed kolejnymi przejawami imperialistycznej polityki wobec dawnej radzieckiej republiki – Ukrainy - niosącymi za sobą zagrożenie dla państw dalej wysuniętych na zachód, w tym Polski.

czytaj więcej »
  
Maciej Filipowicz [ 26-12-2005 ]

Na Ukrainie mówi się o próbie zmiany układu rządzącego niewygodnego dla Moskwy przez podwyżki cen gazu. W Polsce chęć renegocjacji kontraktów gazowych odbierane jest, jako kolejna forma rewanżu za zaangażowanie Warszawy w "pomarańczową rewolucję”.

czytaj więcej »
  
Zbigniew Ekiert z Kijowa [ 27-11-2005 ]

Wtorkowy wieczór na centralnym placu Kijowa, tzw. Majdanie bardzo przypominał pamiętne wydarzenia ubirgłorocznej „pomarańczowej rewolucji”. Takie same tłumy w pomarańczowych kolorach, tysiące, dziesiątki tysięcy ludzi z całej Ukrainy, setki proporców i haseł „Juszczenko TAK!”. Nawet pogoda była taka sama jak wtedy. I oczywiście ci sami ludzie na scenie.

czytaj więcej »
  Wytyczanie granicy
Piotr Tarasiuk [ 20-11-2005 ]

Przed rokiem, w wyniku pomarańczowej rewolucji, Ukraina rozluźniła więzy dzielące ją z Rosją. Podziały polityczne na linii Kijów-Moskwa zostaną niedługo przypieczętowane powstaniem nowej granicy. Tym razem w sensie fizycznym. Ukraina przystąpiła już do związanych z tym prac budowlanych.

czytaj więcej »
  Euro 2012 - wyzwanie dla Polski i Ukrainy
[ 30-09-2005 ]

Stosunki polsko-ukraińskie, zaczynając od pomarańczowej rewolucji, powoli przechodzą z poziomu obietnic i deklaracji politycznych na płaszczyznę rzeczywistej współpracy dwustronnej. Można to zauważyć zarówno w wielu dziedzinach, między innymi także w  sporcie.

czytaj więcej »
  
Anna Sawicka [ 26-09-2005 ]

Przez dwa ostatnie miesiące 2004 roku byliśmy świadkami doniosłych wydarzeń, jakie miały miejsce na Ukrainie. Trudno w dniu dzisiejszym przewidzieć wszystkie skutki tzw. „pomarańczowej rewolucji”, która rozpoczęła się 22 listopada, po zarzutach sztabu wyborczego Wikotora Juszczenki o sfałszowanie wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. Dzięki niej jednak kryzys polityczny nabrał rozgłosu poza granicami Ukrainy i zyskał międzynarodową rangę.

czytaj więcej »
  
Marta Wawrzyn [ 23-09-2005 ]

Światowe media pełne są ostatnio nieprzychylnych komentarzy na temat najnowszych wydarzeń na Ukrainie. Czytając je można odnieść wrażenie, że za naszą wschodnią granicą nic się nie zmieniło, a kraj ten przegrał swoją jedyną szansę na powrót do cywilizowanej Europy. Docenianie trwałych zdobyczy pomarańczowej rewolucji stało się już najwyraźniej passe.

czytaj więcej »
  
[ 20-09-2005 ]

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie dowodzą, że rację mieli ci, którzy wróżyli szybki upadek pomarańczowej rewolucji. Nowa władza w niczym szczególnym nie różni się od starej. Oligarchowie z zachodu zastąpili oligarchów ze wschodu, a Ukraina dryfuje z powrotem w objęcia Rosji.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl