Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Sondaż: Ukraincy rozczarowani polityką               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Piotr Tarasiuk [ 29-06-2006 ]

Ostatnie dni zdecydowały o dalszym losie kolegium polsko-ukraińskiego w Lublinie. Uczyniono krok w kierunku jego dalszego rozwoju. Odrzucono propozycję przeniesienia tej placówki do Rzeszowa, a uczelnia otrzyma osobowość prawną.

czytaj więcej »
  
[ 29-06-2006 ]

28 czerwca Ukraina świętuje dziesiątą rocznicę powstania Konstytucji. W odniesieniu to polskiej tradycji konstytucjonalizmu jest to „dziecko Europy”. Nie mniej jednak warto podkreślić, że Ukraina jako młode państwo, którego najnowsza historia zaczęła się w 1991 roku, dokumenty o randze konstytucyjnej posiadała jeszcze przed uzyskaniem niepodległości.

czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 28-06-2006 ]

Ostatni tydzień przyniósł wreszcie rozwiązanie kryzysu politycznego na Ukrainie. Chociaż bezpośrednio walka toczyła się o objęcie fotela premiera i stworzenie koalicji parlamentarnej, to kryzys miał o wiele szerszy zasięg – decydowały się dalsze losy Ukrainy na mapie Europy. Szala zwycięstwa przechyliła się w stronę niedawnych sprzymierzeńców z okresu pomarańczowej rewolucji, a jedna z liderów „pomarańczowych”, Julia Tymoszenko otrzymała teraz drugą szansę.

czytaj więcej »
  
[ 21-06-2006 ]
„Pomarańczowe ugrupowania” w ukraińskim parlamencie uzgodniły treść umowy koalicyjnej. Julia Tymoszenko powiedziała z trybuny Rady Najwyższej Ukrainy, że powołanie „pomarańczowej koalicji” jest realne.
czytaj więcej »
  Fotyga na Ukrainie
j. uchto [ 08-06-2006 ]
W dniu 8 czerwca br. Minister Spraw Zagranicznych RP Pani Anna Fotyga złoży wizytę roboczą na Ukrainie.
czytaj więcej »
  Gaz zamiast NATO
[ 03-06-2006 ]

Czy Ukraina stoi przed nowym kryzysem gazowym? To pytanie zadaje sobie każdy Ukrainiec. Ostatnio swoje obawy z tym związane wyartykułował prezydent Wiktor Juszczenko. Traktując o konieczności 50 proc. wzrostu cen na rosyjski gaz, który został zatwierdzony przez rząd od 1 lipca, prezydent zaapelował do przedsiębiorców o oszczędność. Konsekwencją niegospodarczego zużywania tego surowca może być kryzys ekonomiczny. Owa podwyżka jest podyktowana niepewnością i zbliżającymi się negocjacjami w sprawie dalszego zakupu gazu z Rosji. W przeddzień tych rozmów strona rosyjska zasugerowała, że nie jest to sprawa przesądzona. Moskwa składa Kijowowi kolejne propozycje nie do odrzucenia.

czytaj więcej »
  
[ 02-06-2006 ]
Amerykańscy wojskowi, którzy znajdują się na Krymie w ramach ćwiczeń wojskowych "Sea Breeze 2006", nie zostali wpuszczeni do swoich kwater. Przeszkodzili im przeciwnicy NATO, głównie komuniśći i postępowi socjaliści.
czytaj więcej »
  
AZ [ 30-05-2006 ]
Ukraina w najbliższym czasie nie zniesie zakazu importu polskiego mięsa. Zakaz został wprowadzony pod koniec maja po stwierdzeniu nielegalnego przewozu mięsa z Polski do Ukrainy.
czytaj więcej »
  Organizacja na rzecz Demokracji i Rozwoju Ekonomicznego
[ 27-05-2006 ]

We wtorek  w Kijowie, podczas szczytu państw GUAM (Gruzja, Ukraina, Azerbejdżan, Mołdawia) powołano do życia nową organizuję międzynarodową pod nazwą „Organizacja na Rzecz Demokracji i Rozwoju Ekonomicznego GUAM” (ODREK-GUAM). Cel, który przyświecał przywódcom państw, to przede wszystkim sformalizowanie dotychczasowej współpracy. Usprawni to współpracę zarówno w zakresie polityki wewnętrznej jak i w kontekście wspólnych celów strategicznych w polityce zagranicznej. Organizacja ma swój statut, który w krótkim czasie zostanie ratyfikowany przez parlamenty narodowe. Po jego zatwierdzeniu ODREK-GUAM, jako podmiot prawa międzynarodowego zostanie zarejestrowany w ONZ-cie i OBWE. Właśnie to jest główną zaletą nowopowstałej organizacji na terytorium postsowieckim, gdyż Wspólnota Niepodległych Państw nie jest podmiotem prawa międzynarodowego.

czytaj więcej »
  
[ 24-05-2006 ]
Około 10 tysięcy osób protestowało w centrum Kijowa przeciwko podwyżkom cen na gaz i energię elektryczną. Demonstrację zorganizowała Federacja Związków Zawodowych Ukrainy.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl