Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Kronika wyborcza: czerwiec 2006               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 10-05-2006 ]

Zwrot na lewo można obserwować już na całym świecie. Na Węgrzech i we Włoszech o włos wybory parlamentarne wygrały lewicowe koalicje, zaś lewacki populista Ollanta Humala wygrał I turę głosowania na prezydenta Peru. Wiele kontrowersji wzbudziły wybory parlamentarne w Tajlandii, które – mimo że ostatecznie unieważnione przez Sąd Konstytucyjny – kosztowały stołek premiera Thaksina Shinawatrę. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Wysp: Świętego Tomasza i Książęcej, Salomona oraz Komorów.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: marzec 2006
[ 10-04-2006 ]

Oczy całej Europy były w kwietniu zwrócone w kierunku Mińska, w którym sfałszowane po raz kolejny wybory wygrał Alaksandr Łukašenka. Świat interesował się także głosowaniem na Ukrainie i w Izraelu. Ponadto do urn poszli obywatele Beninu, Kolumbii, Salwadoru i Samoa, zaś San Marino ma nowych kapitanów-regentów.

czytaj więcej »
  
[ 12-06-2010 ]

W sobotę rano rozpoczęły się na Słowacji wybory parlamentarne.

czytaj więcej »
  Berlusconi po raz trzeci
[ 15-04-2008 ]
Blok wyborczy Lud Wolności, magnata medialnego i dwukrotnego premiera Włoch Sylvio Berlusconiego, wygrywa wybory parlamentarne we Włoszech, uzyskując 45,5 procent głosów. Partia Demokratyczna głównego oponenta Berlusconiego, Waltera Veltroniego, zdobyła poparcie w wysokości 38,7 procent.
czytaj więcej »
  
[ 14-04-2008 ]
Dziś drugi i ostatni dzień przedterminowych wyborów we Włoszech. Lokale wyborcze mają zostać zamknięte o godzinie piętnastej. Wieczorem powinniśmy się dowiedzieć, kto wejdzie do włoskiego parlamentu.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: luty 2008
[ 10-03-2008 ]

W lutym oczy całego świata były zwrócone na Pakistan, w którym tuż przed wyborami przeprowadzono udany zamach na ikonę tamtejszej opozycji, Benazir Bhutto. Niepokoje, tym razem powyborcze, miały też miejsce w Armenii, choć obserwatorzy zagraniczni nie potwierdzają oskarżeń opozycji o fałszerstwa. Raúl Castro oficjalnie został przywódcą Kuby, zaś prezydenci Czech oraz Trynidadu i Tobago zapewnili sobie drugie kadencje. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Belize, Cypru, Dżibuti, Monako, Serbii i Szwajcarii.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 06-02-2008 ]
Włoskie władze są coraz bliższe rozpisania nowych wyborów parlamentarnych. Choć prezydent Georgio Napolitano podjął próbę odsunięcia w czasie takich rozwiązań, starając się powołać rząd przejściowy, mający za zadanie tylko i wyłącznie zmianą włoskiej ordynacji wyborczej, uniemożliwiła to obecna sytuacja polityczna we Włoszech.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: lipiec 2007
[ 10-08-2007 ]

W lipcu odbywa się zazwyczaj mniej wyborów niż w inne miesiące roku. Tym razem nowe głowy państwa poznały Albania, Górski Karabach, Indie i Wietnam, zaś deputowanych do parlamentu wytypowali Turcy. Łotysze zaś wzięli udział w referendum. Kronika wyborcza podaje Państwu również zaległe wyniki wyborów parlamentarnych na Filipinach i Timorze Wschodnim.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: maj 2007
[ 10-06-2007 ]

Maj to tradycyjnie miesiąc gęsto zapełniony wyborami. Na półkuli północnej skończyła się już zima, a nie zaczęły jeszcze wakacje, a zarazem wybory parlamentarne na wiosnę umożliwiają optymalną ilość czasu na przygotowanie budżetu na kolejny rok. Z tego względu o nowe skład parlamentu wzbogaciły się: Algieria, Armenia, Bahamy, Burkina Faso, Irlandia, Islandia, Seszele, Wietnam. Ponadto Bułgarzy wybrali swoich posłów do Parlamentu Europejskiego, zaś obywatele Francji i Timoru Wschodniego – prezydenta. Za Łotyszy wyboru głowy państwa dokonał parlament, Syryjczycy zatwierdzili jego decyzję w tej kwestii, Rumuni odmówili parlamentowi zatwierdzenia impeachmentu prezydenta Traiana Băsescu, zaś tureckim deputowanym wybór prezydenta z uwagi na proceduralne kruczki po prostu się nie udał.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: marzec 2007
[ 10-04-2007 ]

W dwóch pokrewnych państwach – Estonii i Finlandii – odbyły się wybory parlamentarne, w których zwycięzcami okazały się partie rządzących, trójpartyjnych koalicji. Ponadto Mauretańska junta zakończyła ostatni etap normalizacji, przeprowadzając wybory prezydenckie, zaś referendum w Egipcie ma oznaczać „koniec demokracji”, choć po bliższym przyjrzeniu się widać, jak bardzo uproszczona jest to wizja świata. Ponadto do urn poszli Mikronezyjczycy i Szwajcarzy, zaś w San Marino parlament wybrał głowę państwa na kolejną kadencję.

czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl