Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Brak perspektyw rodzi przemoc               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Geneza nokautu
[ 05-06-2005 ]

Projekt konstytucji europejskiej leży na deskach. Najpierw dotkliwe ciosy zadali mu wyborcy francuscy, a wyniki referendum w Holandii to już prawdziwy nokaut. Dwa kraje będące zawsze w czołówce integracji, których elity deklarowały ogromny euroentuzjazm, nagle pokazały swoje znacznie bardziej narodowe i eurosceptyczne oblicze. Czy jednak odrzucenie konstytucji uchroni mieszkańców tych państw przed tym, czego się boją?

czytaj więcej »
  Wielka Brytania wobec refendum we Francji
[ 04-06-2005 ]

Wielka Brytania od dłuższego czasu uważana była za „pewniaka” jeśli chodzi o kwestię odrzucenia traktatu konstytucyjnego UE w referendum ogólnokrajowym. Jak więc prasa brytyjska zareagowała na wyniki referendum we Francji? Oto krótki przegląd prasy brytyjskiej z 31.05.2005

czytaj więcej »
  Afera we Francji
[ 02-09-2011 ]
Sędzia śledcza publicznie oskarża prezydenta Nicolas’a Sarkozy’ego o korupcję. Specjalizująca się w przestępczości finansowej sędzia, w książce pod tytułem „Sarko mnie zabił”, twierdzi, że ma świadka, który widział szefa państwa, gdy przyjmował walizkę z dużą sumą w gotówce.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 17-02-2011 ]
Minister do spraw socjalnych Henk Kamp w kwietniu przedstawi nową strategię wobec imigrantów w Holandii. Od kilku dni prowadzi on w prasie antypolską kampanię.
czytaj więcej »
  Trwa dramat we francuskim przedszkolu
Arkadiusz Caryk [ 13-12-2010 ]
Antyterroryści wkroczyli do przedszkola w francuskiej miejscowości Besancon, gdzie 17-latek uzbrojony w dwa miecze w dalszym ciągu przetrzymuje przedszkolankę oraz pięcioro dzieci – podaje agencja Reutera. - Początkowo w przedszkolu znajdowało się 20 dzieci, ale 14 z nich zostało wypuszczonych - powiedział mer Besancon Jean-Louis Fousseret.
czytaj więcej »
  
[ 14-11-2010 ]
Jedynie kilkanaście godzin Francja była bez premiera. W sobotę wieczorem premier Francois Fillon podał się do dymisji. Prezydent Nicolas Sarkozy złożył dziś rano propozycję stworzenia nowego rządu Francois Fillonowi.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 01-08-2010 ]
Holenderski kontyngent wojskowy rozpoczął w niedzielę wycofywanie się z Afganistanu.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 29-06-2010 ]
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiada drastyczne ograniczenie wydatków urzędników państwowych.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 01-05-2010 ]
W piątkowym wydaniu dziennik „Le Figaro” ujawnił rządowy projekt poruszający temat noszenia burek. W świetle ustawy, osobom zmuszającym kobiety do noszenia muzułmańskich zasłon, takich jak burka, będzie grozić rok więzienia i kara grzywny do 15 tysięcy euro.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Satudt [ 27-11-2009 ]
Podczas dzisiejszej wizyty we Francji Władimir Putin zamierza podjąć rozmowy na temat wsparcia Renault dla rosyjskich zakładów Avto–ZAZ oraz o zakupie francuskich okrętów wojennych Mistral. Putin chce także przekonać Francję do udziału w rosyjskich gazociągach.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl