Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Samoobrona chce stanowisk w każdym województwie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 10-05-2006 ]
Posłowie Samoobrony Józef Pilarz i Tadeusz Dębicki twierdzą, że dziennikarze "Faktów" TVN i "Gazety Wyborczej" donosząc o zablokowaniu przez nich licytacji majątku tego pierwszego dopuścili się manipulacji.
 
czytaj więcej »
  A ja na to: Drugi brzeg rzeki
[ 07-05-2006 ]

W ostatni piątek przekroczyliśmy Rubikon. Andrzej „Balcerowicz musi odejść” Lepper, enfant terrible polskiej polityki, zadymiarz zbożowy, rzeźbiony przez Tymochowskiego i hodowany na Goebbelsie, walczący o elektorat werbalnymi bojami ze wszystkimi, co to „już byli”, a kiedy trzeba było i kiedy mu się to opłacało, karnie głosujący z nimi ramię w ramię, na szklanych oczach kamer, przed narodem i prezydentem odczytał z kartki dowcip. Wszyscy wiedzą jaki – ten o „dobru ojczyzny i wszystkich jej obywateli” i o „najwyższym nakazie”. Bo chyba niewielu jest takich, którzy by traktowali poważnie tę rotę w jego ustach – niech głupszego od siebie poszuka.

czytaj więcej »
  
[ 04-05-2006 ]
Kandydaci Samoobrony do nowych resortów są niemal pewni. Jutro mają nastąpić zmiany w rządzie. Wicepremierem zostanie Andrzej Lepper. Lider Samoobrony obejmie też tekę ministra rolnictwa.
czytaj więcej »
  Samoobrona w koalicji
Krzysztof Buczek [ 03-05-2006 ]

Ostatnie dni w polskiej polityce zaowocowały tym, co zapowiadał przed świętami wielkanocnymi Jarosław Kaczyński; tym, na co Polacy czekali przez pół roku. Czy jednak rzeczywiście koalicja PiS z Samoobroną była wyczekiwana przez wyborców? Czy można powiedzieć że Polacy na taką konfigurację polityczną liczyli, oddając swój głos w wyborach, czy za tym głosowali? Nie chodzi tu o przyczyny braku koalicji PiS-PO, na którą to opcję większość wyborców dała swoje przyzwolenie we wrześniowych wyborach, ale o rzeczywiste przyczyny koalicji, która dziś ma już miejsce i znajdzie swoje uwieńczenie w nowym podziale stanowisk rządowych.

czytaj więcej »
  
[ 26-04-2006 ]
Były współpracownik Renaty Beger powiedział przed sądem w Pile, że podrabiał podpisy jej wyborców, bo był to "rozkaz partyjny".
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 26-04-2006 ]
„Rzeczpospolita” pisze o niejasnej przeszłościi kandydata Samoobrony na ministra transportu.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 24-04-2006 ]
Jak uważa wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Jan Rokita - Zanim powstanie koalicja rządowa z Samoobroną, należy wyjaśnić kwestię ewentualnych powiązań tej partii ze służbami specjalnymi. Polityk PO powiedział w poniedziałek, że „partia, o której lider rządzącej dzisiaj partii mówi, że została założona przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa, do momentu wyjaśnienia tej sprawy nie powinna wchodzić do rządu”.
czytaj więcej »
  Samoobrona nie chce nowego resortu
Gracjan Szczombrowski [ 23-04-2006 ]
Samoobrona nie chce objąć nowego  ministerstwa gospodarki morskiej, którym kusiło ją Prawo i Sprawiedliwość. Samoobronę interesują  ministerstwa, które już istnieją.
czytaj więcej »
  
AZ/ j. uchto [ 20-04-2006 ]
Rzeczpospolita przeanalizowała sprawozdania finansowe partii politycznych. Wynika z nich, że najbogatsza jest Samoobrona. Ze sprawozdań wynikają też inne ciekawe rzeczy: Lider SLD wpłacał pieniądze Samoobronie, a dyrektor telewizyjnej Jedynki Platformie Obywatelskiej. Jak policzyła Rzeczpospolita, największym majątkiem dysponują Samoobrona, a następnie Platforma Obywatelska.
czytaj więcej »
  
[ 20-04-2006 ]

W komentarzach dotyczących kształtującej się obecnie koalicji rządowej, do której PiS zaprosiło Samoobronę, PSL i LPR, najczęściej wyczytać można niedowierzanie, zaskoczenie lub oburzenie. Takie emocje wywołuje fakt, że do rządu mogą wkroczyć partie polityczne, zdradzające zapędy populistyczne lub też radykalny klerykalizm. Przechyla się oto na naszych oczach czara goryczy i Jarosław Kaczyński traci powoli zaufanie w sondażach opinii społecznej. Wydaje się to niesłychane w obliczu faktu, iż PiS prezentuje program bardzo zbliżony do propozycji swoich niedoszłych jeszcze koalicjantów. Nie dziwiła tymczasem możliwość wspólnych rządów PiS z PO – partii tak przecież odmiennych światopoglądowo.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 20 21 22 23 24 25 26 27 28  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl