Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / I tura wyborów prezydenckich sukcesem rockmana               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Kronika wyborcza: maj 2006
[ 11-06-2006 ]

Referendum w Czarnogórze to temat numer jeden bieżącej Kroniki. Przynajmniej jeśli chodzi o Europę. W Ameryce – wybory prezydenckie w Kolumbii, jedynym kraju, który na razie nie pada pod naporem radykalnej lewicy. Poza tym przedstawiamy rezultat kwietniowych wyborów w Peru oraz wyniki z Cypru, Czadu, Dominikany, Fidżi, Komorów, Laosu, Montserratu, Singapuru, Szwajcarii i Włoch.

czytaj więcej »
  PBS: Wzrost poparcia dla PO
[ 06-06-2006 ]
Według najnowszego sondażu PBS przeprowadzonego dla „Gazety Wyborczej” 34% ankietowanych popiera Platformę Obywatelską, a 26%- Prawo i Sprawiedliwość.
czytaj więcej »
  
[ 10-05-2006 ]

Zwrot na lewo można obserwować już na całym świecie. Na Węgrzech i we Włoszech o włos wybory parlamentarne wygrały lewicowe koalicje, zaś lewacki populista Ollanta Humala wygrał I turę głosowania na prezydenta Peru. Wiele kontrowersji wzbudziły wybory parlamentarne w Tajlandii, które – mimo że ostatecznie unieważnione przez Sąd Konstytucyjny – kosztowały stołek premiera Thaksina Shinawatrę. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Wysp: Świętego Tomasza i Książęcej, Salomona oraz Komorów.

czytaj więcej »
  
[ 09-05-2006 ]
We włoskim parlamencie rozpoczęło się głosowanie mające wybrać Prezydenta Republiki. Bierze w nim udział 1010 senatorów, deputowanych i przedstawicieli regionów. Pierwszym kandydatem, popieranym przez parlamentarną większość i opozycję był dotychczasowy prezydent Carlo Azeglio Ciampi.
czytaj więcej »
  
AZ [ 27-04-2006 ]
Anonimowi oficerowie białoruskiego KGB w liście do opozycji napisali, że Aleksandr Lukaszenko w marcowych wyborach zdobył faktycznie nie przeszło 80, a niecałe 50 procent głosów. Oznaczałoby to, że nie wygrał w pierwszej turze. Treść listu działacze opozycji przekazali Gazecie Wyborczej.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 24-04-2006 ]
Rządząca lewicowo-liberalna koalicja zdobyła większość, 210 mandatów w 386-osobowym parlamencie węgierskim - takie oficjalne dane podała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza po podliczeniu 98,36 proc. głosów oddanych w niedzielnej, drugiej turze wyborów.
czytaj więcej »
  
Gracjan Szczombrowski [ 23-04-2006 ]
Dziś na Węgrzech odbywa się druga tura wyborów parlamentarnych. Rządząca lewicowo-liberalna koalicja ma szanse powtórzyć zwycięstwo z pierwszej tury.
czytaj więcej »
  
[ 20-04-2006 ]
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu wygrałaby je Platforma Obywatelska z 36% poparciem, a PiS zdobyłoby 27% - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.
czytaj więcej »
  Prodi triumfuje, Berlusconi przegrywa wybory
j. uchto [ 10-04-2006 ]
Centrolewicowa opozycja pod wodzą Romano Prodiego wygrała wybory parlamentarne we Włoszech, zakończone o godz. 15.00. Według tzw. exit polls blok o nazwie Unione (Unia lub Związek) otrzymał od 50 do 54% głosów.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 10-04-2006 ]
Rządząca Węgierska Partia Socjalistyczna (MSZP) zwyciężyła w niedzielę w pierwszej turze wyborów parlamentarnych na Węgrzech, zdobywając 43,21 proc. głosów - takie oficjalne ostateczne wyniki podała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza. O ostatecznym wyniku wyborów zdecyduje jednak dopiero druga tura.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl