Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Operacją w Libii dowodzi już NATO               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Gruzja widziana z Zachodu
Kate Khachidze z Tbilisi [ 03-11-2005 ]

Gruzja jest jedynym krajem położonym geograficznie w Azji, który złożył wniosek o członkostwo w NATO. Tbilisi było też pierwszą stolicą w świecie postradzieckim, gdzie doszło doszło do pokojowej rewolucji zakończonej zmianą ekipy rządzącej. Ale jak Gruzja postrzegana jest przez Zachód? Rozmawialiśmy o tym z profesorem Neilem MacFarlanem, szefem Departamentu Polityki i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Oksfordzkiego, który odwiedził niedawno Gruzję.

czytaj więcej »
  
[ 21-09-2004 ]

Upadek jałtańskiego porządku i koniec Zimnej Wojny wyznaczyły nową jakość w stosunkach międzynarodowych. Ponieważ po zaniku konfrontacji Wschód-Zachód organizacją, która przetrwała i wyznaczyła tory koncepcji bezpieczeństwa został Sojusz Północnoatlantycki, z najważniejszym członkiem, USA, realizowana była amerykańska wizja ładu międzynarodowego. Poszczególne państwa zachodnioeuropejskie wykazywały jednak różną postawę i poglądy co do atlantyckiego nurtu w bezpieczeństwie europejskim.

czytaj więcej »
  
Katarzyna Baran [ 29-01-2004 ]

Libijski dyktator Muammar Kadafi zrezygnował z planów budowy broni masowego rażenia. Ba, zgodził się na podpisanie protokołu zezwalającego na niezapowiedziane wizyty inspektorów rozbrojeniowych. Przyjął delegację amerykańskiego kongresu mającą zweryfikować deklarację o demontażu programu jądrowego. Co się stało? Jak to możliwe, że za pełnym przyzwoleniem Przywódcy, tak kiedyś przez niego wyklinani "zachodni kapitaliści" teraz będą bezkarnie penetrować libijskie ośrodki?

czytaj więcej »
  Metamorfoza Kaddafiego
[ 03-01-2004 ]

Już prawie trzydzieści pięć lat Libią rządzi człowiek, którego prezydent Reagan nazwał kiedyś "szurniętym barbarzyńcą". Muammar Kaddafi doszedł do władzy w wyniku puczu wojskowego. Jednak na przestrzeni kilkudziesięciu lat , Kaddafi przeszedł „swoistą metamorfozę”. Z jednego z największych sponsorów światowego terroryzmu zmienił się w człowieka z ambicjami normalizacji stosunków ze Stanami Zjednoczonymi czy Wielką Brytanią.

czytaj więcej »
  Rosja-NATO: Partnerstwo dla pokoju
[ 16-05-2003 ]

Rosja i NATO powinny być zasadniczymi filarami w systemie bezpieczeństwa europejskiego i ważnymi partnerami w kontekście światowym.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 14 15 16 17 18 19   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl