Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Amerykański atak w Pakistanie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 20-02-2007 ]
Talibowie szykują zmasowaną ofensywę przeciwko NATO w Afganistanie.
czytaj więcej »
  
[ 27-09-2006 ]

Sytuacja w Afganistanie wciąż napięta. Na południu i wschodzie kraju wojska NATO toczą walki z talibami, którzy próbują odzyskać wpływy, utracone 5 lat temu po inwazji Amerykanów na Afganistan.

czytaj więcej »
  
[ 30-03-2006 ]

Assadullah Khaled, gubernator afgańskiej prowincji Kandahar oświadczył, że wysłany zostanie specjalny zespół do regionu Spin Boldak w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie zabójstw z dnia 23 marca. Ofiarami było około 17 osób, m.in. obywateli pakistańskich. Gubernator zapewnienia, że sprzeczne z prawem działania sił bezpieczeństwa zostaną ukarane. Niektóre relacje wskazują na siły bezpieczeństwa jako sprawcę mordu, podczas gdy inne doszukują się źródła konfliktu w zaszłościach klanowych.

czytaj więcej »
  Armia Prawych
Krzysztof Siwek [ 08-04-2004 ]

Początki zbrojnego ruchu Laszkar-i-Toiba (Armia Prawych - LET) sięgają czasów wojny w Afganistanie, gdy organizacja, stworzona przez pakistański wywiad ISI oraz zaopatrywana w sprzęt dzięki pomocy CIA współtworzyła siły oporu walczące z wojskami sowieckimi. Dziś LET jest zbrojnym ramieniem islamskiego ugrupowania w Pakistanie- Markaz Dawa -Wal.-Irszad skupiającej ugrupowania tworzone przez pakistańskich Wahabitów.

czytaj więcej »
  
Krzysztof Siwek [ 06-04-2004 ]

Organizacja Laszkar-i-Dżangwi (LeJ) powstała w 1996r. w Pakistanie, wyłoniona z sunnickiej grupy Sipah-i-Sahaba Pakistan (SSP), i skupiała radykałów sprzeciwiających się odejściu pierwotnego ugrupowania od ideałów głoszonych przez jego założyciela Maulany Hak Nawaz Dżangwi. Głównym celem LeJ jest przekształcenie Pakistanu w państwo sunnickie, poprzez organizowanie zbrojnej walki przeciwko obecnym władzom tego kraju i atakowaniu szyitów.

czytaj więcej »
  Demokracja na pokaz?
[ 20-03-2004 ]

Administracja amerykańska ma tak nielicznych oddanych sojuszników wśród państw muzułmańskich, że jest gotowa bardzo wiele im wybaczyć. Klinicznym przykładem jest Pakistan. Państwo rządzone przez człowieka, który doszedł do władzy w wyniku zamachu stanu. Kraj pełen islamskich ekstremistów, wśród których prawdopodobnie ukrywa się Osama bin Laden. Wreszcie mocarstwo atomowe, które sprzedawało swe jądrowe sekrety wrogom Ameryki. Jaki naprawdę jest Pakistan ? Rozmawiamy o tym z Aleksandrem Głogowskim, politologiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspertem od problematyki tego kraju.

czytaj więcej »
  
[ 24-02-2004 ]

W dniach 4 - 6 stycznia br. na szczycie siedmiu państw Stowarzyszenia Państw Azji Południowej ds. Pomocy Regionalnej  w stolicy Pakistanu - Islamabadzie, doszło do dwustronnych spotkań, z inicjatywy premiera Indii - Atala Behari Vaypajee z premierem Pakistanu - Mira Zaufallahem Khanem Jamalem oraz prezydentem tego kraju - Pervezem Musharaffem.

czytaj więcej »
  
[ 29-07-2003 ]

Rozmowa z Aleksandrem Głogowskim, znawcą pakistańskiej polityki.

 

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 5 6 7 8 9 10   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl