Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Amerykański atak w Pakistanie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 20-09-2008 ]
W czasie przemówienia przed pakistańskim parlamentem nowo wybrany prezydent Asif Ali Zardari wypowiedział wojnę atakom terrorystycznym.
czytaj więcej »
  
[ 22-08-2008 ]
Po ustąpieniu z urzędu prezydenta Perveza Musharrafa przed Pakistanem kolejny test - wybory prezydenckie, które odbędą się 6 września. Jednym z faworytów w nadchodzących wyborach jest mąż Benazir Bhutto.
czytaj więcej »
  Koniec ery Musharaffa
Jan Chlebny [ 19-08-2008 ]

Niepopularny i opuszczony, tak skończył swoją kadencję 18 sierpnia 2008 roku Pervez Musharraff prezydent Pakistanu. Wraz z nim zakończyła się pewna epoka i wiele zależy od obecnie dominujących sił politycznych, w którą stronę zwróci się Pakistan. Sądząc po euforii jaką wywołała wiadomość nie w stronę, w którą by chciał były już prezydent…

czytaj więcej »
  Pakistan bez prezydenta
[ 18-08-2008 ]
Perwez Muszarraf zrezygnował ze stanowiska prezydenta Pakistanu. W przemówieniu telewizyjnym podkreślił, on, że robi to dla dobra kraju, gdyż procedura impeachmentu doprowadziłaby do destabilizacji oraz przyniosła wymierne straty społeczeństwu pakistańskiemu.
czytaj więcej »
  
[ 12-08-2008 ]
Abu Saeed al-Masri, słynny dowódca Al Kaidy, został zabity w walkach podejmowanych ostatnio przez pakistańskie wojsko w pobliżu granicy afgańskiej.
czytaj więcej »
  
Dorota Tarasiuk [ 07-08-2008 ]
Pervez Musharraf od 9 lat twardą ręką rządzi Pakistanem. Jego rządy rozpoczęły się w 1999 roku, po przewrocie wojskowym. Wówczas obalono Nawaza Sharifa, który obecnie stoi na czele ugrupowania politycznego-Ligi Muzułmańskiej.
czytaj więcej »
  
[ 11-07-2008 ]
Organizacja Narodów Zjednoczonych, na prośbę pakistańskiego rządu, przeprowadzi śledztwo w sprawie śmierci Benazir Bhutto. Rządząca krajem Pakistańska Partia Ludowa nie wierzy w ustalenia miejscowych śledczych.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 19-04-2008 ]
Porwany w lutym br. Tariq Azizuddin, ambasador Pakistanu w Afganistanie, znajduje się w rękach talibów. Nagranie w telewizji Al-Arabia pokazuje ambasadora otoczonego talibskimi bojownikami, który prosi rząd swojego kraju o spełnienie żądań porywaczy.
czytaj więcej »
  
[ 25-03-2008 ]
Prezydent Islamskiej Republiki Pakistanu Pervez Muszarraf zaprzysiągł nowego premiera Yousafa Razę Gilaniego. Dzień wcześniej Gilani został wybrany na szefa rządu przez pakistański parlament. 
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: luty 2008
[ 10-03-2008 ]

W lutym oczy całego świata były zwrócone na Pakistan, w którym tuż przed wyborami przeprowadzono udany zamach na ikonę tamtejszej opozycji, Benazir Bhutto. Niepokoje, tym razem powyborcze, miały też miejsce w Armenii, choć obserwatorzy zagraniczni nie potwierdzają oskarżeń opozycji o fałszerstwa. Raúl Castro oficjalnie został przywódcą Kuby, zaś prezydenci Czech oraz Trynidadu i Tobago zapewnili sobie drugie kadencje. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Belize, Cypru, Dżibuti, Monako, Serbii i Szwajcarii.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl