Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Rosjanie zginęli na Kaukazie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Zamach w Dagestanie
[ 04-09-2010 ]
Dagestański minister, Bekmurzu Bekmurzajew, odniósł obrażenia w zamachu, który miał miejsce w stolicy tego kraju, Machaczkale.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 29-05-2010 ]
Jak poinformowały rosyjskie media, w wybuchu w Dagestanie na rosyjskim Kaukazie Północnym zginął milicjant. Wcześniej milicjanci zabili trzech domniemanych bojowników islamskich.
czytaj więcej »
  Nieoczekiwana wizyta prezydenta Rosji
Magdalena Janczura [ 01-04-2010 ]
Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew pojawił się w Dagestanie. Dzień wcześniej doszło tam do dwóch poważnych zamachów.
czytaj więcej »
  
[ 14-12-2009 ]
Punkt kontrolny w północno-wschodnim Afganistanie został zaatakowany przez rebeliantów. Zginęło ośmiu afgańskich policjantów.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]

Parlament rosyjski poddał pod głosowanie ustawę o przyznaniu Osetii Południowej oraz Abchazji statusu niepodległych państw. Odpowiedź Zachodu, rozumianego jako grupa państw geopolitycznie konkurujących z Rosją o światowe wpływy, była w tym przypadku dość wyrazista: takie działanie stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Niektórzy komentatorzy konfliktu gruzińsko-rosyjskiego stwierdzili, że Rosja gra mocarstwom zachodnim na nosie. Słusznie, bo jak się okazuje, niewielką skuteczność miały groźby prezydenta Busha wykluczenia Rosji z państw G-8, stanowcza reakcja NATO, pielgrzymki polityków do Tblisi – za to jeszcze bardziej zaogniły stosunki na linii Zachód-Moskwa, zwiększyły skalę izolacji Rosji. I, co istotne, postawa Zachodu zachęciła władze Kremla do kolejnych, stanowczych działań.

czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 17-08-2008 ]

Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 12-08-2008 ]

Rosjanie obiecali nie przekraczać terytorialnej granicy Gruzji. Zobowiązali się do tego, tłumacząc obecność swoich wojsk w Osetii Płd., obroną rosyjskiej ludności, zamieszkującą zapalne tereny. Niestety od soboty konsekwentnie powiększali swój „pokojowy” kontyngent. W poniedziałek po południu ich siły wynosiły już ponad 10 000 żołnierzy oraz około 1500 czołgów i wozów opancerzonych. Mimo, iż konflikt bezpośrednio dotyczył osetyjskiej republiki, wojska rosyjskie wkroczyły również do drugiej zbuntowanej prowincji - Abchazji. Stamtąd ruszyła ofensywa, która zatrzymała się na 40 km od granicy. Tym samym zapewnienia dyplomacji rosyjskiej okazały się zwykłymi mrzonkami.

czytaj więcej »
  
Renata Sobiecka [ 27-05-2008 ]
Prezydent Lech Kaczyński mówi dlaczego były premier, Kazimierz Marcinkiewicz, musiał opuścić piastowane przez siebie stanowisko w rządzie.
czytaj więcej »
  
[ 27-09-2007 ]
O świcie doszło do nalotów sił bezpieczeństwa w Birmie na klasztory, gdzie odbywały się manifestacje i protesty. Rada Bezpieczeństwa ONZ milczy, ponieważ dwaj stali członkowie (Chiny i Rosja) powołują się na veto.
czytaj więcej »
  
David Petrosian z Erewania [ 01-09-2007 ]
Ostry wzrost budżetów obronnych i towarzysząca im militaryzacja krajów Południowego Kaukazu martwi międzynarodową społeczność. Wzrost w wydatkach na zbrojenia w Armenii, Azerbejdżanie i Gruzji przekracza wzrost dochodu narodowego brutto 20-40-krotnie.
czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl