Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Korea Północna zapowiada „świętą wojnę”               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 30-05-2009 ]
Robert Gates, amerykański sekretarz obrony, ostrzegł na odbywającej się w Singapurze konferencji ministrów obrony państw regionu Pacyfiku, że Stany Zjednoczone zdecydowanie zareagują na wszelkie zagrażające im lub ich azjatyckim sojusznikom działania północnokoreańskiego reżimu.
czytaj więcej »
  
[ 09-03-2009 ]
W Korei Płn. trwają „intensywne przygotowania do startu” satelity. Phenian wydał w tej sprawie ostrzeżenie: - Zareagujemy na każdą próbę przechwycenia naszego satelity, którego zamierzamy umieścić w przestrzeni, a próba taka może prowadzić do wojny.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]

Parlament rosyjski poddał pod głosowanie ustawę o przyznaniu Osetii Południowej oraz Abchazji statusu niepodległych państw. Odpowiedź Zachodu, rozumianego jako grupa państw geopolitycznie konkurujących z Rosją o światowe wpływy, była w tym przypadku dość wyrazista: takie działanie stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Niektórzy komentatorzy konfliktu gruzińsko-rosyjskiego stwierdzili, że Rosja gra mocarstwom zachodnim na nosie. Słusznie, bo jak się okazuje, niewielką skuteczność miały groźby prezydenta Busha wykluczenia Rosji z państw G-8, stanowcza reakcja NATO, pielgrzymki polityków do Tblisi – za to jeszcze bardziej zaogniły stosunki na linii Zachód-Moskwa, zwiększyły skalę izolacji Rosji. I, co istotne, postawa Zachodu zachęciła władze Kremla do kolejnych, stanowczych działań.

czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 24-07-2008 ]
Podczas szczytu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej została przerwana czteroletnia cisza w rozmowach między Koreą Północną a USA. Condoleeza Rice i północno-koreański minister spraw zagranicznych, Pak Ui Chun, debatowali nad możliwością niezapowiedzianych kontroli koreańskich instalacji przez międzynarodową komisję weryfikacyjną. Jeśli wejdzie w życie czterostronne porozumienie, Korea zezwoli na inspekcję nuklearnych ekspertów.
czytaj więcej »
  
[ 13-07-2008 ]
Turystka spędzająca w Korei urlop w jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych została zastrzelona przez tamtejszego żołnierza. Seul domaga się szczegółowego śledztwa w tej sprawie i już oznajmia: incydent może mieć poważne, negatywne następstwa dla kontaktów między Koreą Północą i Południową.
czytaj więcej »
  Kandydaci na prezydenta USA o Iraku
[ 09-04-2008 ]
Trwa kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych. Nadal nie jest znany kandydat Partii Demokratów na stanowiska prezydenta. Zarówno Barack Obama jak i Hillary Clinton po raz kolejny przedstawili wyborcom swoje zdanie w sprawie obecności wojsk amerykańskich w Iraku.
czytaj więcej »
  
[ 20-12-2007 ]
George W. Bush po kilkumiesięcznej batalii wymógł na Kongresie USA przyznanie kolejnych pieniędzy na wojnę w Iraku i Afganistanie. Kwota ta wyniosła 70 mld dolarów.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 11-11-2007 ]
W Seulu, stolicy Korei Południowej doszło do gwałtownych zamieszek. Punktem zapalnym do demonstracji i wynikłych w ich toku starć z policją, stał się sprzeciw części społeczeństwa przeciwko wprowadzeniu umowy o wolnym handlu między Koreą a USA.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 07-11-2007 ]
5 listopada, rok 2007 stał się rokiem smutnego rekordu w ilości poległych w Iraku żołnierzy amerykańskich.
czytaj więcej »
  
[ 29-10-2007 ]
Trwają krwawe walki na południu Afganistanu. Ponad 80 rebeliantów zginęło w okolicy Mus Kala. Talibowie napadli tam na wojskowy konwój. Żołnierze zabili większość napastników. Walka trwała ponad 6 godzin.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl