Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polityka Świat / Turcja nie otrzyma przeprosin od Izraela               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Paulina Klejnowska [ 05-01-2009 ]
Po dziesięciu dniach od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy i dwóch dniach operacji lądowej, Hamas zgłasza gotowość do rozmów z Izraelem. W izraelskich atakach zginęło dotąd ponad 500 Palestyńczyków.
czytaj więcej »
  
Magda Dunin-Markiewicz [ 04-01-2009 ]
Od chwili wkroczenia wojsk izraelskich na tereny palestyńskie wciąż rośnie liczba zabitych. W wyniku wybuchu pocisku w jednym z centrów handlowych w niedzielę rano w Gazie zginęło dziewiętnastu Palestyńczyków.
czytaj więcej »
  
[ 03-01-2009 ]
Izraelskie lotnictwo podczas nocnych nalotów na Strefę Gazy zaatakowało ponad 20 obiektów Hamasu – poinformował rzecznik izraelskiej armii.
czytaj więcej »
  
Kinga Marciniak [ 02-01-2009 ]
W ciągu ostatniego tygodnia 420 plestyńczykw zginęło w bombardowaniach Izraela na strafę gazy.Hamas chce ogłosić piątek "dniem gniewu" przeciw Izraelowi.
czytaj więcej »
  Izrael bombarduje islamski Uniwersytet i MSW
Paulina Klejnowska [ 29-12-2008 ]
W nocy z niedzieli na poniedziałek izraelskie siły zbombardowały laboratoria Uniwersytetu Islamskiego. Kilka godzin później celem izraelskich samolotów stało się ministerstwo spraw wewnętrznych w Strefie Gazy, co jest pierwszym w ciągu trzech dni atakiem na oficjalny budynek rządowy.
czytaj więcej »
  Koniec rozejmu w strefie Gazy
[ 27-12-2008 ]
Co najmniej 150 ludzi zginęło, a ponad dwustu zostało rannych w serii ataków izraelskich sił powietrznych w sobotę rano na Strefę Gazy. Taką informację podała katarska stacja Al-Dżazira, powołująca się na miejscowe źródła medyczne.
czytaj więcej »
  
Kinga Marciniak [ 19-12-2008 ]
19 grudnia o godzinie 5 rano czasu polskiego, zakończył się rozejm między Hamasem a Izraelem. Palestyńskie ugrupowanie Hamas już zapowiedziało wznowienie ataków na „syjonistycznego okupanta”.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 21-09-2008 ]
Oskarżony o korupcję premier Ehud Olmert, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, podał się do dymisji. Był on uznawany za jednego z gorszych premierów, a większość Izraelitów czekała na zmianę na tym stanowisku. Wieczorem jego rezygnacja oficjalnie trafi do prezydenta Szymona Peresa.
czytaj więcej »
  Cypr chce ostatecznego zjednoczenia
Jakub Noch [ 03-09-2008 ]
Liderzy greckiej i tureckiej społeczności Cypru rozpoczęli w środę nową rundę rozmów pokojowych, które mają doprowadzić do ostatecznego zjednoczenia wyspy, na które jej mieszkańcy czekają od zakończonej przed ponad 34 laty wojny.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]

Parlament rosyjski poddał pod głosowanie ustawę o przyznaniu Osetii Południowej oraz Abchazji statusu niepodległych państw. Odpowiedź Zachodu, rozumianego jako grupa państw geopolitycznie konkurujących z Rosją o światowe wpływy, była w tym przypadku dość wyrazista: takie działanie stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Niektórzy komentatorzy konfliktu gruzińsko-rosyjskiego stwierdzili, że Rosja gra mocarstwom zachodnim na nosie. Słusznie, bo jak się okazuje, niewielką skuteczność miały groźby prezydenta Busha wykluczenia Rosji z państw G-8, stanowcza reakcja NATO, pielgrzymki polityków do Tblisi – za to jeszcze bardziej zaogniły stosunki na linii Zachód-Moskwa, zwiększyły skalę izolacji Rosji. I, co istotne, postawa Zachodu zachęciła władze Kremla do kolejnych, stanowczych działań.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl