Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polityka Świat / Turcja nie otrzyma przeprosin od Izraela               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
JB [ 25-02-2006 ]

W ostatnich latach Turcja dokonała znacznego postępu w dziedzinie ochrony praw człowieka - uważa ekspert delegowany przez Komisję Praw Człowieka ONZ.

czytaj więcej »
  
BeNo [ 22-02-2006 ]
Nowym premierem Autonomii Palestyńskiej został Ismael Hanije. We wtorek misję tworzenia palestyńskiego rządu powierzył mu prezydent Mahmud Abbas. 
czytaj więcej »
  Wroga Autonomia
AZ [ 18-02-2006 ]
Izrael uważa, że Autonomia Palestyńska stała się wrogą jednostką. W Ramalli pierwszy raz po styczniowych wyborach zebrał się palestyński parlament zdominowany przez stronnictwo Hamas znane przede wszystkim z zamachów terrorystycznych.
czytaj więcej »
  
Agata Motyl [ 05-02-2006 ]

W 132-osobowym Parlamencie Autonomii Palestytńskiej szykują się duże zmiany. Ostatnie wybory wyraźnie wygrało radykalne ugrupowanie Hamas, zdobywając 76 mandatów. 43 miejsca przypadły rządzącej dotychczas partii Fatah.

czytaj więcej »
  
[ 21-01-2006 ]

Odchodzącego z życia publicznego premiera Izraela Ariela Szalona, trudno byłoby nazwać gołąbkiem pokoju. Raczej jastrzębiem z ostrymi szponami.

czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 20-01-2006 ]

Stan premiera Izraela, Ariela Szarona, nadal nie ulega poprawie. Wciąż przebywa on w stanie śpiączki farmakologicznej, pod czujnym okiem lekarzy ze szpitala w Jerozolimie, do którego trafił 4 stycznia br. w wyniku przejścia wylewu krwi do mózgu. I chociaż ciągle jeszcze formalnie jest premierem, nikt dziś chyba nie wątpi, że to już koniec jego politycznej kariery, nawet w przypadku gdy uda mu się powrócić do zdrowia. Obecnie jest więc chyba najlepszy moment na dokonanie rozrachunku jego sukcesów i niepowodzeń. 

czytaj więcej »
  Turcja – nowy gracz na euroszachownicy
Aleksandra Heflich [ 30-05-2005 ]

O dzieleniu unijnego tortu i pieczeniu własnego, o tym jaka za dziesięć lat będzie Unia Europejska, a jaka będzie Turcja, o tym czy brać przykład z piłki nożnej oraz o wielu innych kwestiach stawianych w kontekście przyjęcia Turcji do Unii Europejskiej rozmawiali goście oraz uczestnicy kolejnej „Debaty Europejskiej”, zorganizowanej jak zwykle przez Centrum Młodych Dyplomatów. e-Polityka była patronem medialnym przedsięwzięcia.

czytaj więcej »
  
Agata Motyl [ 23-03-2005 ]

Unia Europejska zdecydowała się na bezprecedensowy krok -zaproszenie Turcji do negocjacji w sprawie członkostwa we Wspólnocie. Ta kontrowersyjna decyzja podzieliła Europę. Czy kraj który czerpie swoje korzenie z islamu jest w stanie wkomponować się w europejski dorobek praw człowieka i poszanowania demokracji?

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 4/2005 (14)
[ 01-03-2005 ]

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia stycznia, nie tylko w świecie ONZ, były obchody 60. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. W Nowym Jorku na specjalnej, pięciogodzinnej sesji zebrało się Zgromadzenie Ogólne. Jednak pomimo gorzkiej lekcji sprzed 60 lat, okrucieństwa trwają w różnych zakątkach świata. W opisywanym tygodniu w jednej tylko akcji sudańskiego lotnictwa w regionie Darfur zginęło ponad 100 cywili.

czytaj więcej »
  Duch Ataturka
[ 17-02-2005 ]

Ledwie 10 nowych państw wstąpiło do Unii Europejskiej, a już rozległy się głosy o następnym, ewentualnym rozszerzeniu. Wymienianymi kandydatami do członkostwa są kraje bałkańskie, Ukraina a także Turcja. I ta ostatnia wywołuje chyba najwięcej kontrowersji. Obawę wśród sporej części mieszkańców UE budzą różnice kulturowe między muzułmańską republiką a chrześcijańską Unią, ale także trzykrotnie doświadczone w XX wieku przez Turcję rządy totalitarne. Czy powinniśmy przyjąć ojczyznę Ataturka do UE? Jaka właściwie jest Turcja? Jak to wszystko wygląda z perspektywy tureckiej?...Może łatwiej będzie odpowiedzieć na te pytania w oparciu o wywiad z Ateszem Uslu* – studentem stosunków międzynarodowych z Istambułu, który ma na swoim koncie publikacje w tureckim przeglądzie nauk społecznych „Praksis”.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 18 19 20 21 22 23 24 25  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl