Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Wybory w Belgii: flamandzcy nacjonaliści mają szansę na zwycięstwo               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Arkadiusz Caryk [ 14-06-2010 ]
Belgia zszokowana po zwycięstwie separatystycznej, flamandzkiej partii N-VA w wyborach parlamentarnych. Zdaniem francuskojęzycznego dziennika ”Le Soir” to tsunami, które może zmienić oblicze kraju.
czytaj więcej »
  Ewakuacja brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej
[ 27-05-2009 ]
W głównej siedzibie KE w Brukseli trwa ewakuacja. Prace komisji zostały przerwana tuż przed południem podczas konferencji jej przewodniczącego Manuela Barosso, który to przedstawiał plany nadzoru nad europejskimi rynkami finansowymi.
czytaj więcej »
  Belgia: Ponowny kryzys polityczny?
Agnieszka Cichocka [ 20-12-2008 ]
Król Belgii, Albert II, wstrzymał się z podjęciem decyzji o przyjęciu dymisji rządu. Rząd podał się do dymisji po ujawnieniu informacji, iż premier naciskał na sędziów w sprawie sprzedaży banku Fortis.
czytaj więcej »
  
[ 18-07-2008 ]
Jak powiadomił belgijski Pałac Królewski, złożona na początku tygodnia przez premiera Yvesa Leterme'a dymisja ze stanowiska nie została przyjęta przez króla Alberta II. Wyznaczył on trzech mediatorów, którzy mają znaleźć wyjście z impasu, wynikającego z braku porozumienia między flamandami i frankofonami.
czytaj więcej »
  
[ 28-04-2008 ]
Belgia i Holandia do tej pory były przeciwne integracji Serbii z Unią Europejską. Teraz deklarują gotowość do rezygnacji z weta.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 12-01-2008 ]
Zdaniem belgijskiego dziennika „La Libre Belgique” rządy w Warszawie i Pradze kierując się negatywnym stanowiskiem opinii publicznej w swoich krajach grają na zwłokę w sprawie rozmieszczenia amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
czytaj więcej »
  Belgii grozi rozpad
Arkadiusz Szymczyk [ 13-11-2007 ]
W Belgii od ponad pięciu miesięcy trwa chaos, spowodowany nie możnością stworzenia rządu. Skonfliktowani ze sobą niderlandzkojęzyczni Flamandowie i francuskojęzyczni Walonowie nie mogą dojść do porozumienia i coraz bardziej realne jest widmo podziału państwa a co za tym idzie rozpadu Królestwa Belgii. W mediacje włączył się król Albert II.
czytaj więcej »
  Kryzys w Belgii spowoduje rozpad Federacji?
[ 05-11-2007 ]
Wybory w Belgii odbyły się na początku czerwca. Od 148 dni trwają spory o kształt nowego rządu. Jest to już najpoważniejszy kryzys w historii federalnej Belgii.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: czerwiec 2007
[ 10-07-2007 ]

W czerwcu mogliśmy śledzić wybory parlamentarne w Belgii i Francji – dwóch ważnych krajach Unii Europejskiej, a także w Senegalu. Ponadto Szwajcarzy głosowali w drugim w tym roku referendum, zaś Izrael i Samoa poznały nowe głowy państwa.

czytaj więcej »
  Belgia: droga ku federacji
Sebastian Sadowski [ 02-07-2007 ]
Królestwo Belgii to kraj zamieszkany przez ok. 10 500 000 osób . Na obywateli tego niewielkiego europejskiego państwa składają się dwie główne grupy etniczno-językowe, czyli Walonowie i Flamandowie, a także niezbyt liczna, około trzydziestopięciotysięczna grupa osób porozumiewających się w języku niemieckim i zamieszkujących przygraniczne tereny wschodniej Belgii. Walonowie zamieszkują tereny położone na południe od granicy językowej i posługują się językiem francuskim, a Flamandowie żyją na północy i posługują się językiem niderlandzkim, który często niewłaściwie bywa określany także jako język flamandzki.
czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl