Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Afryka / Zapomniany kontynent               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 25-10-2008 ]
Według najnowszych sondaży Barack Obama ma ok. 10-12 proc. przewagi nad Johnem McCainem w wyścigu o fotel prezydenta USA. Czarnoskóry senator z Illinois jeszcze większym poparciem niż w USA cieszy się w Afryce, m.in. w Kenii.
czytaj więcej »
  
[ 10-12-2007 ]
Podczas szczytu Unii Europejskiej w Lizbonie większość państw afrykańskich sceptycznie odniosła się do planów współpracy ekonomicznej (EPA).
czytaj więcej »
  
Sonia Nezamzadeh [ 29-10-2007 ]
Analitycy są podzieleni w ocenach przeprowadzenia części postępowania w Kongu.

Jego proces się jeszcze nie zaczął, ale jest prawdopodobne, że ten jedyny zatrzymany przez Międzynarodowy Trybunał Karny powróci do Demokratycznej Republiki Kongo (DRK), przynajmniej na część swojego procesu. W ostatnim miesiącu Trybunał potwierdził, że rozpoczął wstępne badanie w sprawie przeprowadzenia częśc, lub całości procesu przeciw przywódcy kongijskiej milicji, Thomasowi Lubandze Dyilo w jego ojczyźnie.

czytaj więcej »
  
[ 08-06-2007 ]
Państwa należące do G8 doszły do porozumienia i obiecały wygospodarować 60 mld dolarów na program walki z AIDS, malarią i gruźlicą w Afryce. Połowę pieniędzy przekażą Stany Zjednoczone.
czytaj więcej »
  
ed [ 23-03-2007 ]

Sadia Idriss Fadul i Amouna Abdallah Daldoum, obie pochodzące z prowincji Darfur w zachodnim Sudanie, skazane za cudzołóstwo, są zagrożone ukamienowaniem. Wyrok może zostać wykonany wkrótce.

czytaj więcej »
  
ed [ 29-01-2007 ]

Prawniczka i przywódczyni polityczna Marie-Thérèse Nlandu i jej współpracownicy zostali wraz z dwoma żołnierzami postawieni w stan oskarżenia przed sądem wojskowym w stolicy kraju, Kinszasie. Jeśli w ich sprawie zapadnie wyrok skazujący, mogą zostać skazani na śmierć.

czytaj więcej »
  
Temba Gumpo z Bulawayo [ 13-12-2006 ]
“Mugabe używa retoryki rewolucji by usprawiedliwić ucisk jaki wprowadził,” twierdzi wybitny weteran wojny o wyzwolenie - Wilfred Mhanda, obserwując ostry język jakiego używa głowa państwa Zimbabwe.
czytaj więcej »
  
[ 11-11-2006 ]
Dwudzieste stulecie jest uznawane za najbardziej krwawe w historii ludzkości. W dwóch światowych i niezliczonych regionalnych wojnach zginęło kilkadziesiąt milionów ludzi. Szacuje się, że drugie tyle mogło ponieść śmierć z powodu represji władz państwowych wobec własnych obywateli – jak w Związku Sowieckim czy w Kambodży Pol-Pota. Niestety prognozy na nowe stulecie nie są wcale lepsze, a przyczyny obecnych konfliktów często mają swój początek właśnie w wieku XX – w procesie dekolonizacji.
czytaj więcej »
  
[ 29-03-2006 ]

Koniec zimnej wojny i upadek ZSRR dawał Stanom Zjednoczonym możliwości angażowania się w praktycznie dowolnej formie w dowolnym afrykańskim kraju. USA korzystały z nich jednak wciąż nie na tyle intensywnie, na ile pozwalał ich potencjał. Administracje Busha seniora i Clintona wolaya wyręczać się dawnymi metropoliami – głównie Wielką Brytanią i Francją, do których dawne kolonie ciążyły w sposób naturalny. Silniejsze więzi istniały między Stanami Zjednoczonymi, a dawnymi posiadłościami portugalskimi – Angolą i Mozambikiem –  dla których, ze względu na historię walki wyzwoleńczej, Waszyngton był znacznie atrakcyjniejszym protektorem niż Lizbona. Większe zainteresowanie w kontaktach z USA przejawiały również kraje nieobjęte podbojami kolonialnymi: Liberia i Etiopia.

czytaj więcej »
  
[ 25-03-2006 ]

Choć Stany Zjednoczone Ameryki są globalnym mocarstwem, mającym swoje interesy i mogącym interweniować w każdym miejscu świata, nie wszystkie jego obszary spotykają się z ich jednakowym zainteresowaniem. Oprócz rejonów żywotnych dla amerykańskich interesów, jak obfity w ropę Bliski Wschód, czy opleciona siecią gospodarczych powiązań Ameryka Łacińska, są też takie, w stosunku do których polityka zagraniczna USA nie jest tak widoczna ani spektakularna. Należy do nich Afryka, która, choć rozległa i bogata w surowce, nigdy nie stanowiła pierwszoplanowego pola zainteresowań USA.

czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl