Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Z nadzieją poświęcić życie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 27-09-2007 ]
O świcie doszło do nalotów sił bezpieczeństwa w Birmie na klasztory, gdzie odbywały się manifestacje i protesty. Rada Bezpieczeństwa ONZ milczy, ponieważ dwaj stali członkowie (Chiny i Rosja) powołują się na veto.
czytaj więcej »
  
Democratic Voice of Burma [ 17-04-2007 ]
"Zostałem schwytany 4 października 1999. Pisałem artykuły i poematy dla ugrupowań prodemokratycznych. Pisałem artykuły związane z obradami parlamentu i narodowym pojednaniem. Za tą działalność skazano mnie na osiem lat więzienia. Spędziłem w nim 7 lat i 2 miesiące. Gdybym dostał podobny wyrok za zabójstwo, gwałt czy przywłaszczenie pieniędzy, zostałbym zwolniony po pięciu i pół roku. Ponieważ byłem więźniem politycznym, nie otrzymałem tak wcześnie zwolnienia." - wywiad z opozycjonistą birmańskim Nyein Thit po jego uwolnieniu z więzienia 3 stycznia 2007 roku.
czytaj więcej »
  
Democratic Voice of Burma [ 20-10-2006 ]
„Niezwykle ważne jest by nikt z zewnątrz nie mówił Birmańczykom, co mają robić. Musimy słuchać tego, co mówią ich liderzy oraz Aung San Suu Kyi…”  - mówi arcybiskup Desmond Tutu - laureat Pokojowej Nagrody Nobla.
czytaj więcej »
  
Democratic Voice of Burma [ 08-08-2006 ]

Trzeciego maja opublikowano raport na temat wolności drukowanych mediów z okazji Światowego Dnia Wolności Prasy, w którym nowojorski Komitet Obrony Dziennikarzy określił birmański rząd wojskowy, Radę do Spraw Przywrócenia Ładu i Porządku Państw, jako jeden z najgorszych gwałcicieli wolności prasy od czasów Północnej Korei.

czytaj więcej »
  
Democratic Voice of Burma [ 04-07-2006 ]

"...Jeśli raz zdecydujesz się bronić pewnych wartości, popierać je, nawet poświęcać się dla nich wbrew ludziom dookoła, to obliguje cię do wytrwania, a nawet do pójścia dalej i dalej... "

czytaj więcej »
  
Agata Kaczmarzyk-Pilipiuk z Singapuru [ 31-05-2006 ]

Ignorując piątkowy apel sekretarza generalnego ONZ Kofi Annana, birmańska junta wojskowa przedłużyła areszt domowy laureatki Pokojowej Nagrody Nobla i prodemokratycznej działaczki opozycyjnej Aung San Suu Kyi.  Decyzja została podjęta w rocznicę zwycięstwa Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji w wyborach z 1990 roku, których wyników rząd wojskowy nie uznał. Urzędnicy wydali oświadczenie o przedłużeniu aresztu o kolejny rok w sobotę, dokładnie w dniu upłynięcia poprzedniego wyroku. Aung San Suu Kyi spędziła 10 z ostatnich 17 lat w areszcie.

czytaj więcej »
  
DVB [ 11-04-2006 ]

Birma (czy jak chcą władze Myanmar) - kraj rządzony przez jeden z najbardziej znanych i opresyjnych reżimów wojskowych współczesnego świata. Jak wyglądają więzienia, w których junta przetrzymuje swoich oponentów? Oto relacja jednego z nich, jaką przedstawił tuż po wyjściu na wolność.

czytaj więcej »
  
Agata Pilipiuk-Kaczmarzyk z Singapuru [ 02-12-2005 ]

Rząd wojskowy Birmy (Myanmar) przedłużył areszt domowy pro demokratycznej działaczki Aung San Suu Kyi o kolejne 12 miesięcy, poinformowało dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Myanmaru.

czytaj więcej »
  
Gabriela Sobolewska [ 12-11-2005 ]

Dawno temu w Południowo-Wschodniej Azji rozwijało się pomyślnie królestwo władcy Alaungpaja. Jego następcy powiększali jeszcze terytorium państwa uzależniając od królestwa ościenne księstwa do czasu, gdy musieli się zmierzyć z europejską ekspansją. W końcu władcy Birmy przegrali ulegając Brytyjczykom, co zapoczątkowało trwający do tej pory okres zniewolenia jej mieszkańców.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2005 (17)
[ 21-03-2005 ]

Jak pokazał trzeci tydzień lutego, ONZ dysponuje już niezbitymi dowodami na akty potwornego ludobójstwa, do jakich wciąż dochodzi w sudańskim regionie Darfur. Najwyżsi urzędnicy sugerują, by przekazać sprawę do Międzynarodowego Trybunału Karnego, władnego sądzić nawet urzędujące głowy państwa. Ale czy w Radzie Bezpieczeństwa nie zabraknie woli politycznej? Czy dysponujące prawem weta Chiny i Rosja zdecydują się porzucić swoich coraz bardziej kłopotliwych sojuszników z Chartumu?

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl