Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Al Kaida potwierdza śmierć swoich przywódców               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Uroczysty koniec irackiej misji
[ 04-10-2008 ]
Misja polskich żołnierzy w Iraku dobiega końca. W bazie Echo w Diwanii rozpoczęła się uroczysta ceremonia zakończenia działań polskiego kontyngentu.
czytaj więcej »
  
[ 22-08-2008 ]
Amerykańscy i iraccy negocjatorzy wspólnie uzgodnili ostateczny termin wycofania wojsk amerykańskich z Iraku. Nastąpi to najprawdopodobniej w 2011 r. - informuje "Washington Post".
czytaj więcej »
  Energetyczne przymierze
Andrzej Gwarda [ 15-08-2008 ]

Konflikt w Gruzji, oprócz kilku widocznych i istotnych kwestii, poruszył jedną, która do tej pory była celowo (bądź nie) pomijana. Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie mogły do tej pory znaleźć przekonujących wobec siebie argumentów, do negocjacji dotyczących nakreślenia podstawowych założeń wspólnej polityki energetycznej. Impas w rozmowach spowodowany był diametralnie różnym podejściem obu stron do dialogu. Stanowczość i bezwzględność amerykańskiej realpolitik w tej materii pozostawiał wiele do życzenia wobec znacznie bardziej ugodowej strony europejskiej. Nawet, wydawać by się mogło, przekonywujący argument  coraz wyższych cen surowców energetycznych na świecie, nie jest w stanie przekonać i zintegrować Zachodu ku dalszym działaniom. Realizowanie swoich interesów oddzielnie nie będzie wpływało pozytywnie na sytuację, o czym dobitnie przekonujemy się już od interwencji USA w Iraku. Wtedy to chwilowa stabilizacji cen, w długofalowym rezultacie doprowadziła do rekordowych stawek.

czytaj więcej »
  
Magda Dunin-Markiewicz [ 15-07-2008 ]
W Bakubie, stolicy prowincji Dijala, dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze. Według cytowanych przez Reutera źródeł zginęły 23 osoby, a 68 zostało rannych.
czytaj więcej »
  
[ 14-07-2008 ]
Kandydat demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych Barack Obama, w wywiadzie dla „New York Timesa”, zapowiedział wycofanie większości amerykańskich wojsk z Iraku do 2010 roku.
czytaj więcej »
  
[ 30-06-2008 ]
Nie dojdzie dziś do zaplanowanych uroczystości przekazania Irakijczykom przez Polski Kontyngent Wojskowy odpowiedzialności za prowincję Kadisija. Powodem takiego stanu rzeczy są złe warunki atmosferyczne. Zawieszono również loty w kraju.
czytaj więcej »
  
[ 27-06-2008 ]
Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził budżet wojenny na następny rok. Na wydatki wojenne ponoszone na azjatyckich frontach - w Iranie i Afganistanie - Amerykanie przeznaczą 161,8 miliardów dolarów.
czytaj więcej »
  Bush poucza Browna w sprawie wycofania wojsk z Iraku
[ 15-06-2008 ]
Prezydent Bush ostrzegł premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna, by ten nie ustalał konkretnego terminu wycofania wojsk brytyjskich z Iraku. "Nie należy formułować żadnego definitywnego terminarza" – mówił prezydent USA.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 07-06-2008 ]
Ostatni polski żołnierz opuści Irak w połowie października – zapowiedział minister obrony Bogdan Klich.
czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 01-06-2008 ]
Australijskie wojska rozpoczęły wycofywanie się z Iraku. Do końca czerwca nie pozostanie tam ani jeden australijski żołnierz.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl