Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polscy turyści utknęli w Indiach               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Dylematy premiera Singh
[ 30-10-2005 ]

Indie są w tej chwili, jeśli chodzi o paradygmaty polityki zagranicznej, państwem Azji i świata. Zderzają się tam ze sobą koncepcje: proamerykańska i bandungska, promuzułumańska i antypakistańska, antychińska i wielkoazjatycka. To powoduje, iż role premiera i ministra spraw zewnętrznych rządu w New Delhi są jednymi z najtrudniejszych, ale i potencjalnie dających największe możliwości w skali globu. Drugi z serii artykułów o sytuacji geopolitycznej w Azji.

czytaj więcej »
  
[ 23-05-2004 ]

Nawet najwięksi optymiści i najwierniejsi sympatycy opozycyjnego ugrupowania Soni Ghandhi nie spodziewali się takiego wyniku. To co jeszcze miesiąc temu wydawało się mało realne dziś jest faktem. Dotychczas sprawujący władzę premier Atal Behari Vajpayee zdecydował się na krok, który okazał się błędnym posunięciem. Podejmując decyzję o przeprowadzeniu przedterminowych wyborów liczył, że pozostanie premierem na kolejne 5 lat. Wybory do parlamentu przytłaczającą większością głosów wygrała najstarsza i najbardziej znana siła polityczna Indii - Partia Kongresowa.

czytaj więcej »
  
[ 27-03-2004 ]

Indie - jedno z największych państw świata, łączy wielowiekową kulturę i tradycję. Państwo, gdzie na co dzień używa się ponad 1000 języków, pełne jest wielu sprzeczności i kontrastów. Zdolność Indii do regularnego pokojowego przekazywania władzy kolejnym ekipom rządzącym stoi w obliczu poważnych zagrożeń

czytaj więcej »
  
[ 24-02-2004 ]

W dniach 4 - 6 stycznia br. na szczycie siedmiu państw Stowarzyszenia Państw Azji Południowej ds. Pomocy Regionalnej  w stolicy Pakistanu - Islamabadzie, doszło do dwustronnych spotkań, z inicjatywy premiera Indii - Atala Behari Vaypajee z premierem Pakistanu - Mira Zaufallahem Khanem Jamalem oraz prezydentem tego kraju - Pervezem Musharaffem.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl