Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Każdy z każdym?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Koalicja jest, ale jej nie ma
[ 06-08-2007 ]
Po wczorajszych czterogodzinnych obradach między koalicjantami wciąż nie wiadomo czyja wersja dotycząca trwania koalicji jest aktualna. PiS twierdzi, że Samoobrona i LPR zerwały umowę. Andrzej Lepper twierdzi zaś, że premier zerwał koalicję powołując nowego ministra rolnictwa. Zarzuca mu również, że dąży do wcześniejszych wyborów, bo boi się, że nie dostanie subwencji budżetowej.
czytaj więcej »
  Koalicja PiS i Samoobrony?
N. B. [ 05-08-2007 ]
Formalnie już dziś ma zapaść decyzja Samoobrony dot. Koalicji. Najprawdopodobniej będzie ona brzmieć: wycofać ministrów z rządu, ale koalicji nie zrywać. Czy jednak zapadnie, skoro rekomendowani przez klub Andrzeja Leppera szefowie resortów pracy i budownictwa, właśnie teraz wzięli urlopy wypoczynkowe?
czytaj więcej »
  
[ 03-08-2007 ]
Jest wyjście z sytuacji, w której znalazły się dwie partie - PiS i SLD. Mogą one uniknąć kary dzięki przyspieszonym wyborom.
czytaj więcej »
  PiS i SLD bez subwencji?
[ 03-08-2007 ]
Przez następne trzy lata PiS oraz SLD mogą utracić prawo do tzw. subwencji budżetowej. Wszystko dlatego, że Państwowa Komisja Wyborcza po rozpatrzeniu zakwestionowała sprawozdania finansowe tych partii.
czytaj więcej »
  Pisowczycy i lisowczycy
[ 02-08-2007 ]

Rozgrywki w obozie rządzącej koalicji w ostatnich tygodniach przyniosły nam nowego gracza partyjnego na krajowej scenie politycznej. Tak zwane pisowskie przystawki, a więc dwóch mniejszych koalicjantów, czyli Liga Polskich Rodzin i Samoobrona w obliczu prowokacyjnej i agresywnej postawy ugrupowania premiera Jarosława Kaczyńskiego postanowiły utworzyć LiS. Czy jednak ten chytry plan, o czym świadczy już sam skrót formacji Liga i Samoobrona nie jest raczej łabędzim śpiewem jej liderów w osobach Romana Giertycha i Andrzeja Leppera?

czytaj więcej »
  
Bartosz Rymkiewicz [ 27-07-2007 ]

Szef Samoobrony skomentował odwołanie Pawła Osucha z fotela prezesa ARiMRu słowami- To jest bezprawie i niesprawiedliwość. PiS chce nas zmusić do zerwania koalicji.

czytaj więcej »
  
Piotr Olejarz [ 19-07-2007 ]
"Liga Polskich Rodzin dokładnie przeanalizuje warunki, jakie premier stawia koalicjantom" - powiedział poseł LPR Wojciech Wierzejski.
czytaj więcej »
  
[ 06-07-2007 ]
PO cały czas rozważa nad stworzeniem koalicji z LiD. Działania śląskiej PO to eksperyment mający pokazać, jak układa się współpraca Platformy z lewicą. Do współpracy z Lewicą i Demokratami nawoływał wczoraj śląskich posłów swojej partii Donald Tusk - pisze „Dziennik”.
czytaj więcej »
  
[ 18-05-2007 ]

Bacznie obserwując wydarzenia na arenie politycznej możemy się zastanawiać i zarazem pytać o porządek demokratyczny w naszym kraju. A wszystko zaczęło się tak niewinnie i spektakularnie od POPiS: wpierw problemy z porozumieniem na szczeblu krajowym, przedwyborcza zbieżność programowa, a następnie powyborcza rozbieżność programowa doprowadziła do zablokowania budowy koalicji. Nasuwa się tylko oczywiste pytanie: czy program obu partii tak diametralnie się zmienił, czy raczej podyktowane to było partykularnymi interesami koalicjantów?

czytaj więcej »
  Pierwszy rok koalicji
[ 05-05-2007 ]

5 maja 2006 roku, na mocy porozumienia koalicyjnego w rządzie znaleźli się Andrzej Lepper i Roman Giertych., którzy otrzymali stanowiska wicepremierów. Tak powstała rządząca do dziś koalicja PiS-Samoobrona-LPR.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl