Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Powtórka z rewolucji?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Energetyczne przymierze
Andrzej Gwarda [ 15-08-2008 ]

Konflikt w Gruzji, oprócz kilku widocznych i istotnych kwestii, poruszył jedną, która do tej pory była celowo (bądź nie) pomijana. Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie mogły do tej pory znaleźć przekonujących wobec siebie argumentów, do negocjacji dotyczących nakreślenia podstawowych założeń wspólnej polityki energetycznej. Impas w rozmowach spowodowany był diametralnie różnym podejściem obu stron do dialogu. Stanowczość i bezwzględność amerykańskiej realpolitik w tej materii pozostawiał wiele do życzenia wobec znacznie bardziej ugodowej strony europejskiej. Nawet, wydawać by się mogło, przekonywujący argument  coraz wyższych cen surowców energetycznych na świecie, nie jest w stanie przekonać i zintegrować Zachodu ku dalszym działaniom. Realizowanie swoich interesów oddzielnie nie będzie wpływało pozytywnie na sytuację, o czym dobitnie przekonujemy się już od interwencji USA w Iraku. Wtedy to chwilowa stabilizacji cen, w długofalowym rezultacie doprowadziła do rekordowych stawek.

czytaj więcej »
  
Renata Sobiecka [ 05-08-2008 ]
Iran odrzucił, proponowaną przez mocarstwa, możliwość współpracy, odmawiając tym samym zaprzestania rozwijania programu jądrowego.
czytaj więcej »
  
[ 02-08-2008 ]
Iran przekroczył nieformalny termin odpowiedzi na ofertę pakietu zachęt, dotyczącą jego programu nuklearnego, złożoną przed dwoma tygodniami przez zachodnie mocarstwa - poinformował anonimowo przedstawiciel Unii Europejskiej.
czytaj więcej »
  Wojna na Bliskim Wschodzie?
[ 11-07-2008 ]
Sytuacja na Bliskim Wschodzie zaognia się. Obie strony - izraelska i irańska - podejmują działania prowokacyjne. Izraelski minister obrony ostrzega: "Musimy pracować nad osiągnięciem porozumienia, ale uderzymy w nieprzyjaciela, kiedy zajdzie potrzeba".
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 10-07-2008 ]
Irańska telewizja państwowa podała na swojej stronie internetowej, że „irańskie siły zbrojne przeprowadziły nowe próby rakiet w Zatoce Perskiej”.
czytaj więcej »
  
[ 28-06-2008 ]
Dowódca irańskich Strażników Rewolucji zapowiedział, że Iran przejmie kontrolę nad szlakiem transportu ropy naftowej w Zatoce Perskiej, jeśli zostanie zaatakowany - poinformowała gazeta "Dżam-e Dżam".
czytaj więcej »
  
[ 20-06-2008 ]
Izraelskie lotnictwo wojskowe przeprowadziło w tym miesiącu ćwiczenia symulujące atak na irańskie instalacje nuklearne - donosi "New York Times".
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2008 ]
Z raportu byłego inspektora ONZ wynika, że międzynarodowa grupa terrorystyczna może być w posiadaniu planów budowy broni nuklearnej.
czytaj więcej »
  Iran: nie zawiesimy programu nuklearnego
[ 14-06-2008 ]
Rząd irański odrzucił propozycję światowych mocarstw, dotyczącą wstrzymania programu wzbogacania uranu.
czytaj więcej »
  
[ 08-06-2008 ]
„Zachęcaliście Izrael do wojny” – zarzucają Radzie Bezpieczeństwa ONZ irańscy politycy.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl