Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Błękitna flaga nad Ukrainą               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Wizyta Tuska na Ukrainie
Piotr Kuspys [ 31-03-2008 ]

Wizyta Donalda Tuska na Ukrainę, chociaż była planowana od dłuższego czasu, doszła do skutku dopiero teraz. Sytuacja polityczna w Polsce oraz skoncentrowanie się nowego rządu na naprawie stosunków z Rosją odsunęły relacje z Kijowem na drugi plan. Wydaje się, że jest to stała tendencja w podejściu do spraw wschodnich ze strony Platformy Obywatelskiej.

czytaj więcej »
  
Zbigniew Ekiert [ 11-03-2008 ]
Koniec 2007 roku zarówno w Polsce jak i na Ukrainie przyniósł falę przemian politycznych, które doprowadziły do zmiany rządów i premierów w obydwu krajach. Zarówno polski, jak i ukraiński premier jednym z priorytetowych zadań swojej polityki wyznaczyli kwestię bezpieczeństwa energetycznego i zaczęli budować swoją politykę zagraniczną względem Rosji w danym sektorze. Różnica polega na tym, że Donald Tusk zrobił kilka wyraźnych przyjaznych kroków w stronę Moskwy, osłabiając ton wypowiedzi podczas negocjacji, gdy tymczasem Julia Tymoszenko stara się doprowadzić do rewizji osiągniętych wcześniej z Rosją porozumień w kwestii dostaw i tranzytu rosyjskich nośników energii. Niewątpliwie kwestia bezpieczeństwa energetycznego ciągle pozostaje niezwykle istotna dla obydwu krajów.
czytaj więcej »
  
[ 06-03-2008 ]
Condoleezza Rice, amerykańska sekretarz stanu, w środę wieczorem dała do zrozumienia, że kraje NATO nie osiągnęły porozumienia w kwestii przyłączenia Gruzji i Ukrainy do Planu Działań na Rzecz Członkostwa w NATO.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 05-03-2008 ]
Między ukraińskimi przywódcami kolejny raz dochodzi do konfliktu w sprawie strategi energetycznej. W dni wczorajszym prezydent Wiktor Juszczenko wystosował do premier Julii Tymoszenko telegram, w którym krytykuje jej postawę wobec realizacji ukraińsko-rosyjskich umów na dostawę gazu.
czytaj więcej »
  II Forum Ekonomiczne Europa – Ukraina
BIURO PRASOWE FORUM EKONOMICZNEGO - www.forum-ekonomiczne.pl [ 04-03-2008 ]
Mam nadzieję, że ukraińskie aspiracje stowarzyszenia z UE zostaną poparte przez państwa członkowskie UE – oświadczył na II Forum Ekonomicznym Europa-Ukraina Prezydent Wiktor Juszczenko. Forum w Kijowie, którego ukraiński prezydent był patronem, jest częścią agendy Forum Ekonomicznego w Krynicy, zwanym Davos Wschodu.
czytaj więcej »
  II Forum Ekonomiczne Europa – Ukraina - 28.02.2008
BIURO PRASOWE FORUM EKONOMICZNEGO - www.forum-ekonomiczne.pl [ 29-02-2008 ]
Dzisiaj rozpoczęło się w Kijowie II Forum Ekonomiczne Europa-Ukraina. Prezydent Ukrainy, Wiktor Juszczenko, który patronuje temu wydarzeniu, wyraził w trakcie inauguracyjnego wystąpienia nadzieję, że przed wrześniowym Szczytem Ukraina-UE, odpowiednie aspiracje ukraińskie zostaną konkretnie sformułowane. Forum w Kijowie jest częścią agendy Forum Ekonomicznego w Krynicy, zwanym Davos Wschodu.
czytaj więcej »
  Tusk do Kijowa nie pojedzie
[ 22-02-2008 ]
Pomimo zapowiedzi polskiego MSZ, nie ustalono jeszcze daty wizyty premiera Tuska u naszego strategicznego sąsiada. Premier Juszczenko zaprosił Tuska na przyszły tydzień.
czytaj więcej »
  Julia Tymoszenko premierem Ukrainy
[ 18-12-2007 ]
Ukraiński parlament, głosami pomarańczowej koalicji, zatwierdził kandydaturę Julii Tymoszenko na premiera.
czytaj więcej »
  
[ 07-12-2007 ]
Dziś drugi dzień wizyty polskiego prezydenta na Ukrainie. Lech Kaczyński wraz z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką odwiedzą morski terminal naftowy i początek ropociągu Odessa-Brody.
czytaj więcej »
  
[ 06-12-2007 ]
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zaaprobował kandydaturę Julii Tymoszenko na premiera. Zgodnie z konstytucją zaproponował ją przewodniczący Rady Najwyższej Arsenij Jaceniuk.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl