Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Błękitna flaga nad Ukrainą               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Tymoszenko w Polsce ws. Euro 2012
[ 14-07-2008 ]
Z jednodniową wizytą dziś do Warszawy przyleciała premier Ukrainy Julia Tymoszenko. Spotkała się już z premierem Tuskiem, a po południu ma odbyć rozmowę z prezydentem Kaczyńskim. Jej wizyta dotyczy przede wszystkim organizacji EURO 2012 przez nasze kraje.
czytaj więcej »
  Ukraina: Tymoszenko pozostanie premierem
[ 12-07-2008 ]
Rada Najwyższa na Ukrainie większością głosów odrzuciła wniosek Partii Regionów o wotum nieufności dla premier Julii Tymoszenko. „Za” było tylko 174 deputowanych przy 226 głosach przeciwnych.
czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 29-06-2008 ]
Wicepremier Ukrainy Iwan Wasiunyk zapewnił, że jego kraj z pewnością zdąży z przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 21-05-2008 ]
Fundacja Amicus Europae, założona przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego była finansowana z funduszy ukraińskiego oligarchy Wiktora Pińczuka, a pieniądze te zostały przeznaczone na "uruchomienie działalności" – wynika z ustaleń „Rzeczpospolitej”.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 21-05-2008 ]
Polska zamierza wystąpić z pierwszą poważną inicjatywą na forum Unii Europejskiej. Jak donosi dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”, już na czerwcowym szczycie UE premier Donald Tusk przedstawi projekt Wschodniego Partnerstwa (ang. Eastern Partnership) – struktury mającej zacieśniać europejską współpracę z krajami Europy Wschodniej.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 16-05-2008 ]
Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę o rządzie rozszerzającą kompetencje prezydenta.
czytaj więcej »
  Skandal podczas konferencji w sprawie organizacji Euro 2012?
[ 23-04-2008 ]
We Lwowie odbyła się konferencja przedstawicieli miast – gospodarzy Euro 2012. Do Polski dotarły sygnały ze strony ukraińskiej o tym, że nasi partnerzy są rozczarowani niską rangą polskich przedstawicieli. Oficjalnie Ukraińcy nie zgłaszają o to pretensji, jednak w kuluarach nie milkną głosy mówiące o tym, że strona Polska zlekceważyła zarówno tę konferencję jak i przedstawicieli Ukrainy. Niektórzy Ukraińcy podsumowywali całą sprawę jednym słowem: „skandal”. Przedstawiciele polskich i ukraińskich miast-gospodarzy Euro 2012 podpisali we wtorek we Lwowie deklarację o współpracy oraz powołali Radę Miast.
czytaj więcej »
  
[ 11-04-2008 ]

To był największy i z pewnością jeden z najbardziej trzymających w napięciu szczytów w prawie sześćdziesięcioletniej historii NATO. Debata nad przyszłością Sojuszu, powodzeniem misji w Afganistanie, rozszerzeniem o trzy kraje bałkańskie oraz nadaniem Planu Działań na Rzecz Członkostwa (Membership Action Plan) Ukrainie i Gruzji a także spotkanie z odchodzącym prezydentem Rosji Władymirem Putinem, czy sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki-Moonem to tylko nieliczne punkty programu szczytu w Bukareszcie.

czytaj więcej »
  
Aneta Michalska [ 03-04-2008 ]
Sukces – tak o dzisiejszej deklaracji NATO mówi prezydent Lech Kaczyński. Z ust sekretarza generalnego Sojuszu podało zapewnienie, że w przyszłości Ukraina i Gruzja dołączą do Paktu.
czytaj więcej »
  
Renata Sobiecka [ 01-04-2008 ]
Przebywający z oficjalną wizytą na Ukrainie prezydent USA George W. Bush zadeklarował swoje poparcie dla przystąpienia Ukrainy i Gruzji do NATO.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl