Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polityka Świat / Rosja nie żałuje decyzji dotyczącej separatystów               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  Gerhard Schroeder krytykuje Saakaszwilego
[ 16-08-2008 ]
Były kanclerz Niemiec, Gerhard Schroeder, największą winą za eskalację konfliktu w Gruzji obarcza prezydenta Micheila Saakaszwilego.
czytaj więcej »
  Rosja podpisuje porozumienie
[ 16-08-2008 ]
Rzecznik Kremla poinformował dzisiaj o podpisaniu przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa sześciopunktowego planu uregulowania konfliktu gruzińsko–południowoosetyjskiego.
czytaj więcej »
  
[ 16-08-2008 ]
Jak podaje gruziński portal internetowy civil.ge, wojska rosyjskie nadal pozostają w Gori i zajmują dalsze gruzińskie tereny.
czytaj więcej »
  Ambasador Rosji krytykuje polskie media
[ 16-08-2008 ]
Ambasador Rosji w Polsce Władimir Grinin wysłał do "Gazety Wyborczej" list, w którym skrytykował polskie media za sposób informowania o konflikcie na Kaukazie.
czytaj więcej »
  Energetyczne przymierze
Andrzej Gwarda [ 15-08-2008 ]

Konflikt w Gruzji, oprócz kilku widocznych i istotnych kwestii, poruszył jedną, która do tej pory była celowo (bądź nie) pomijana. Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie mogły do tej pory znaleźć przekonujących wobec siebie argumentów, do negocjacji dotyczących nakreślenia podstawowych założeń wspólnej polityki energetycznej. Impas w rozmowach spowodowany był diametralnie różnym podejściem obu stron do dialogu. Stanowczość i bezwzględność amerykańskiej realpolitik w tej materii pozostawiał wiele do życzenia wobec znacznie bardziej ugodowej strony europejskiej. Nawet, wydawać by się mogło, przekonywujący argument  coraz wyższych cen surowców energetycznych na świecie, nie jest w stanie przekonać i zintegrować Zachodu ku dalszym działaniom. Realizowanie swoich interesów oddzielnie nie będzie wpływało pozytywnie na sytuację, o czym dobitnie przekonujemy się już od interwencji USA w Iraku. Wtedy to chwilowa stabilizacji cen, w długofalowym rezultacie doprowadziła do rekordowych stawek.

czytaj więcej »
  
[ 15-08-2008 ]
Rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili poinformował o 130 rosyjskich wozach opancerzonych, które w czwartek opuściły miasto Zugdidi na zachodzie Gruzji i wjechały głębiej w terytorium gruzińskie.
czytaj więcej »
  
[ 14-08-2008 ]
Rosyjska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ludobójstwa, którego miały dopuścić się gruzińskie wojska w czasie operacji w Południowej Osetii. Z kolei Gruzja zaskarżyła Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości o dokonywanie czystek etnicznych w latach 1993-2008 na terenie Abchazji i Osetii Południowej.
czytaj więcej »
  
[ 14-08-2008 ]
Dimitrij Miedwiediew dał Osetii Płd. i Abchazji gwarancje, że mieszkańcy tych rejonów będą mogli podjąć decyzję co do swojego statusu państwowego i zostanie ona utrzymana. Z kolei rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapowiedział, że jego zdaniem „można zapomnieć o jakichkolwiek rozmowach na temat integralności terytorialnej Gruzji, ponieważ, nie można przekonać Osetii Południowej i Abchazji, żeby zgodziły się z rozumowaniem, iż mogą być siłą przywrócone do Gruzji”.
czytaj więcej »
  Rosja – wielka przegrana w Gruzji…
[ 14-08-2008 ]

Wskutek wtrącenia się Rosji w wewnętrzne sprawy Gruzji Moskwa więcej straci niż zyska. Jeżeli Kreml uważa, że dzięki demonstracji siły uzyska uznanie na arenie międzynarodowej, to jest w wielkim błędzie. Nie można bowiem postawić znaku równości między interwencją USA w Iraku, a inwazją Rosji na Gruzję. W pierwszym przypadku chodziło bowiem o obalenie reżimu Husajna, który bez wątpienia był mordercą. Tego nie można powiedzieć o gruzińskich władzach, które od początku lat dziewięćdziesiątych bronią integralności kraju. Nie prowadzą przecież żadnych czystek, tylko próbują przywołać do porządku separatystyczne republiki, tworzone i utrzymywane od lat przez Rosję tylko po to, aby utrzymać Gruzję w swojej strefie wpływów. Z uwagi na proeuropejskie aspiracji Tbilisi było to coraz trudniej. W takiej sytuacji Rosja sięgnęła po środki drastyczne.

czytaj więcej »
  
[ 14-08-2008 ]
Gruzini odzyskali kontrolę w mieście Gori - podano oficjalnie dziś rano w Tbilisi. Wcześniej rosyjskie oddziały opuściły okolice portu Poti.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl